Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zalewanie żołądka żółcią i wymioty po alkoholu


Gość Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat, a od około 2 mam nastepujacy problem z (prawdopodobnie) wątroba.Po spozyciu wiekszej ilosci alkoholu, zwłaszcza piwa (przy piciu wódki jednego rodzaju znacznie zadziej wystepujace)przy mieszaniu niemal zawsze, na nastepny dzien , lub ogulnie po przespaniu kilku godzin (kiedys godzine po przebudzeniu) moj zoładek zacyzna byc zalewany żołcia, ktora musze oczywiscie zwracac (nawet jesli idąc spac czułem sie swietnie i niewymiotowałem)trwa to roznie, w zaleznosci od spozytej ilosci alkoholu i jego jakosci. Jednokrotnie miało rowniez wybrzuszenie(worczka zołciowego?) miejsca powyzej penisa na miejscu wzgorka łonowego u kobiety (sam doł brzucha) bardziej po prawej stronie.I teraz pytanie co to moze byc, czy isc do lekaza itp (raz juz ten problem zgłaszalem ale zostałem zbyty odpowiedzia ze ile ja mam lat i ze wogule pic niepowinienem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie należy nadużywać alkoholu, a nie będą występowały wymioty. Alkohol doprowadza do stanów zapalnych śluzówki żołądka co właśnie może wyzwalać wymioty. Reakacja na alkohol u każdej osoby jest różna. W Pan przypadku tak gwałtowna więc odradzam spożywani alkoholu (nie ma co tu szukać patologii tylko trzeba wyeliminować czynnik wywołujący). Co do zmiany guzkowej w okolicach pachwiny radzę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem, gdyż może to być przepuklina pachwinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wybrzuszenie miało miejsce tylko raz, i znikło samoistnie po duzym wymiocie zolci, przedewszystkim interesuje mnie skad ta nadprodukcja zołci, a to zeby organy tak roznie działały na jeden składnik 1. słysze.Aalkoholikiem nie ejstem, ale z alkoholu rezygnowac niechce, bo przeciez nie zaczne ćpac, a jakos potrzeba czasem sie odciac od rzeczywistosci.A prosze mi uwierzyc ze przy silnym tego typu kacu czuje sie wrecz jak w agoni.A niema to meijsca zawsze, czasami mam normalnego ludzkiego kaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×