Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne uwypuklenie przy bliźnie po usunięciu wyrostka robaczkowego i uchyłka Meckela


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) 22.11 br przeszlam operacje usuniecia wyrostka robaczkowego i uchylka Meckela (zgorzelinowe perforowane ostre zapalenie wyrostka robaczkowego z ropniem otrzewnej i zapalenie uchylka M. oraz drenaz) Szwy oczywiscie mam zdjete, rana sie goi chyba dobrze. Bylam juz na 2 wizytach u chirurga ze wzgledu na szwy i chirurg nie mial zastrzezen. Dzis jestem na swieta daleko od domu, a wiec tez od moich lekarzy, a wystapilo cos co mnie niepokoi.. O zgrubieniach przy bliznie juz czytalam i to normalne, ALE.. u mnie przy bliznie po drenazu pojawilo sie uwypuklenie, jak taki pagorek. Przeraza mnie to tym bardziej, ze nie moze zobaczyc mnie moj chirurg. Jutro siostra zabiera mnie tu do francuskiego lekarza lecz nie CHIRURGA. Ciekawe co on powie.. Nie mam jeszcze tak duzego apetytu jaki mialam.. (oczywiscie mam diete lekkostrawna). Czy czekolada i odrobinka bigosu moze zaszkodzic? Drugim problemem jest silna anemia: hemoglobina ok.9 i zelazo 2,4 - czy zaburzone wchlanianie zelaza spowodowane bylo silnym stanem zapalnym? Po operacji nie mialam jeszcze robionych badan. W dodatku w szpitalu przy d. scislej schudlam 3kilo i w domu kolejne 3 z braku apetytu przez jakis czas. Mam 163cm wzrostu i obecnie ok.48kg wagi. Chirurg uwaza tez ze jestem za chuda, ze mam niedobor tkanki tluszczowej i ze sie odchudzam - zaprzeczylam - nie wierzyl mi i skierowal do psychologa dla bezpieczenstwa z podejrzeniem poczatku anoreksji i niedozywienia (gdzie ja zawsze duzo jadlam w tym duzo slodyczy *) tylko teraz nie moge dojsc do siebie jeszcze ) Normalna rzecza jest to, ze caly czas jelita wracaja do prawidlowego funkcjonowania i teraz jest ono zaburzone? Wiem, ze bardzo duzo napisalam, ale na prawde potrzebuje pilnie odpowiedzi. Z gory bardzo serdecznie dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czekolada i odrobinka bigosu moze zaszkodzic? - na pewno nie, dieta lekkostrawna po tego typu zabiegach utrzymuje się zazwyczaj 2-3 tygodnie czy zaburzone wchlanianie zelaza spowodowane bylo silnym stanem zapalnym? - tak, być może, ale radziłbym powtórzyć badania, być może wszystko wróciło do normy Normalna rzecza jest to, ze caly czas jelita wracaja do prawidlowego funkcjonowania i teraz jest ono zaburzone? - prawdopodobnie, powinno powoli wszystko już wracać do normy, dobrze by było, aby Pani jeszcze podała wyniki badania histopatologicznego materiału pooperacyjnego (wyrostka robaczkowego i uchyłka), abym mógł coś więcej na ten temat napisać - co do uwypuklenia w miejscu po drenie to radzę, aby to obejrzał chirurg, gdyż może to oznaczać przepuklinę w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki badania histopatologicznego materiału pooperacyjnego (wyrostka robaczkowego i uchyłka) - hmm.. niczego takiego nie posiadam.. Nie dano mi nic takiego. ALE... wlasnie wrocilam ze szpitala. Chyba dzien po tym, jak tu napisalam, siostra zabrala mnie do kliniki w nocy, bo bylo coraz gorzej. Konsultacja, obejrzenie - rezultat: zebrala sie ROPA, trzeba operowac i czyscic drenazem. Trafilam do szpitala i 30.12 przeszlam kolejkna operacje. A lekarze w Polsce zapewniali, ze juz wszystko bedzie w porzadku. Tu lekarze nie chcieli az tego komentowac. Oczywiste jest to, ze kochani polscy lekarze w panstwowym szpitalu spaprali *robote* i za to zaplaca! (zlosc) Jestem szosty dzien po operacji i dren mam do dzis. Caly czas scieka ten brud, ktory UMKNAL lekarzom pl - tam po tak powaznej operacji dren wyciagnieto mi po TRZECIM dniu - mimo ze pusto/czysto nie bylo. No nic... stalo sie. Przeszlam swoje i nadal przechodze* nie popuszcze tego po powrocie do Polski. (nawiasem ujmujac wystawiono mi tu rachunek za tygodniowy pobyt w szpitalu = 5.000&#8364* =) - nie posiadam europejskiej karty zdrowia i mam to niby zaplacic - o nie! Wyrownam swoje rachunki na drodze sadowej. Przez polskich lekarzy zamiast korzystac z *wakacji* w Paryzu - przechodzuilam kolejny koszmar w szpitalu. Coz... ostrzegam wszystkich przed leczeniem sie w polskich szpitalach - ewentualnie prywatne kliniki.. Uwazajcie... mowiono mi: trafila Pani w dobre rece, na dobrego chirurga. Ta... Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×