Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wymioty i biegunki po zespoleniu żołądkowo jelitowym i krętniczo poprzeczniczym


Gość A. Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość A. Katarzyna

Dzien dobry... moja mama m 54 lata, w listopadzie wykryto u niej rak zgieci watrobowego okreznicy ( z kolanoskopii wynika, ze jest to zmiana egzofityczna,przewezajaca swiatlo, w badaniu histopatologicznym adenocarcinoma tubulare GII). Pod koniec listopada byla operowana i podczas operacji stwierdzono nieresekcyjny guz zgiecia watrobowego naciekajacy dwunastnice , glowe trzustki, wneke watroby i prawa nerke. Podejrzewano przerzuty do watroby, ale badania histoapatologiczne wycietej zmiany ogniskowej z watroby wykluczyly przerzuty. podczas operacji wykonano zespolenie zoladkowo-jelitowe zaokreznicze tylne oraz zespolenie kretniczo-poprzecznicze. Mama ma tez silna anemie i w szpitalu przetaczono jej dwukrotnie po 2 jednostki krwi. Moje pyatanie dotyczy ogolnego stanu zdrowia mamy teraz, poniewaz w dwa tygonie po operacji czula sie bardzo dobrze na diecie niskotluszczowej, wysokobialkowej. Od tygodnia ma bardzo silne biegunki i wymioty o bardzo ciemnym zabarwieniu, nie moze jesc , bo ciagle ja mdli i wymiotuje wszystko. Dodatkowo odbija jej sie caly czas i ma to bardzo nieprzyjemny, silny zapach jakby zgnilizny albo odchodow. Co mamy robic? Mama jest bardzo oslabiona, a wciaz czekamy na konsultacje z onkologiem. Prosze o pomoc i porade...Z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba wiedzieć, że postępowanie chirurgiczne nie było lecznicze tylko paliatywne. Nowotwór pozostał w jamie brzusznej. Jest olbrzymi i w chwili obecnej być może dochodzi do jego rozpadu wywołującego takie objawy jak Pani opisuje. Radziłbym, aby mama została objęta opieką paliatywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×