Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego a bezpłodność


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakichś trzech miesięcy zaobserwowałem zwiększony obszar nad lewym jądrem. Na początek nie przejmowałem się tym tak. Dodam jeszcze że mam 20 lat. Postanowiłem sam ,,zdiagnozować* co mi dolega i przeczuwam że mam żylaki powrózka nasiennego 3 STOPNIA.dlatego trzeciego że ,,gulke* widać gołym okiem. Czy jeśli zgłoszę się do urologa i wyjdzie że je mam to od razu równa się bezpłodności? Czy po operacji ich usunięcia jeśli nawet miałem te bezpłodność automatycznie wróci mi płodność?(Przepraszam za nieskładność) Czy mogę się dowiedzieć statystycznie jak to wygląda? Gdzieś tu na forum czytałem że żylaki powrózka nasiennego powodują u 15% ludzi bezpłodność.Ale czy jeśli to 3 stopnia? Proszę o odpowiedz jestem bardzo zaniepokojony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zgłoszę się do urologa i wyjdzie że je mam to od razu równa się bezpłodności? - nie Czy po operacji ich usunięcia jeśli nawet miałem te bezpłodność automatycznie wróci mi płodność? - w 40-60% wraca płodność w przypadku bezpłodności Czy mogę się dowiedzieć statystycznie jak to wygląda? Gdzieś tu na forum czytałem że żylaki powrózka nasiennego powodują u 15% ludzi bezpłodność.Ale czy jeśli to 3 stopnia? - w każdym stopniu zaawansowania żylaków powrózka nasiennego bezpłodność występuje w 10-15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×