Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja naprawcza krzywo zrośniętego palca


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 22 lata. 6 lat temu miałem złamany 4 palec licząc od kciuka. Chyba zapomniano mi go nastawić, bo zrósł się krzywo tzn. na pierwszym zgięciu na stawie między kością śródręcza a paliczkiem bliższym jest przekrzywiony o parę stopni w lewo. jest sprawny w 100 procentach. Chcę związać swoją przyszłość z wojskiem i ta dolegliwość mnie dyskwalifikuję. Chciałbym się dowiedzieć czy po takim upływie czasu lekarz chirurg ortopeda będzie w stanie mi go wyprostować? i w jaki sposób by się to odbywało. Jeszcze ważną sprawą jest koszt takiego zabiegu. Z góry Bardzo dziękuje za odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy po takim upływie czasu lekarz chirurg ortopeda będzie w stanie mi go wyprostować? - tak, jest to możliwe i w jaki sposób by się to odbywało? - z reguły wykonuje się odpowiednie cięcia na kości powodujące wyrównanie krzywizny kości, a następnie kość taka musi ponownie się zrosnąć Jeszcze ważną sprawą jest koszt takiego zabiegu? - z reguły takie zabiegi dokonuje się w ramach NFZ czyli za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci nie pomogę bracie mam sam poważniejszy problem ,bo złamałem palec za granicą, wsadzili mi go w szynę i myślałem , że mam go tak trzymać w tej szynie przez jakieś trzy tygodnie tak zrobiłem a poprostu dali go w szynę bo ręka była zbyt popuchnięta i nie nadawała się do nastawienia! Wiec palec źle się zrósł! Czwarty palec u prawej ręki nadaje się do dupy *za przeproszeniem* nie mogę go zginąć wyrosła na nim góra i gdybym zacisnął teraz pięść i komuś za przeproszeniem przy. ......ił to bym się zesrał z bólu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×