Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból barku podczas unoszenia ręki przy zmianach ścięgna nadgrzebieniowego i naramiennego


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż od dłuższego czasu mam problem z lewym barkiem - trenowalem sambo i podczas sparingu uszkodziłem go sobie. Myhślałem że samo przejdzie i dalej trenowałem. Po roku czasie ból znacznie ustał, pozostał jedynie w skrajnych pozycjach - trenowałem wtedy też na siłowni. Pewnego dnia podczas normalnych czynności coś mi się stało i doznałem większego urazu, ból podczas obciążenia i strzelanie barku. Udalem się ortopedy ktory odrazu przepisał mi rehabilitacje. Odbyłem okólo 30 zabiegów (u 3 róznych fizjoterapeutów) po około 100 za wizyte- ból przy obciążeniu barku ustał natomiast pozostało strzelanie - oraz lekkie pobolewanie. W międzyczasie zmieniłem ortopede bo ten u którego chodziłem kazał tylko zmieniać terapetów nie badając nic. Nowy ortopeda zrobił usg i wyszło że mam niewielkie zmiany ściena nadgrzebieniowego i naramiennego i przepisał mi serię zastrzyków preparatem traumeel heal. NIestetety zastrzyki nie przynoszą zbytnio efektów, strzela i pobolewa dalej. Ból występuje w momencie unoszenia ręki za głowę (oparcie prostęj ręki o ścianę nad głową i oparcie na niej) Wynik rezonansu: Badanie MR wykonane w sekwencji SE, FSE, STIR i GRE, obrazach T1 , T2- zależnych oraz PD FS, w płaszczyznach poprzecznych , czołowych i strzałkowych , warstwami grubości 3mm. Wyrostek barkowy łopatki płaski- typ 1. Staw obojczykowo-barkowy bez istotnych zmian. Szerokość przestrzeni podbarkowej &#8211* 6mm. Dyskretna ilość płynu w kaletce podnaramienno-podbarkowej. Głowa kości ramiennej kształtna , o prawidłowym sygnale i gładkich obrysach .Powierzchnie stawowe bez cech uszkodzenia . Niewielka ilość płynu w jamie stawu ramiennego i jej zachyłkach. Obrąbek stawowy bez ewidentnych cech uszkodzenia , jednak dokładna ocena obrąbka jedynie w badaniu z dostawowym podaniem środka kontastowego. Wynik rezonansu: Ciągłość ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego zachowana - jedynie w odcinku dystalnym w sąsiedztwie przyczepu do guzka większego na długości około 15mm ścięgno o podwyższonym niejednorodnym sygnale i zatartych obrysach . Obraz może odp. zmianom degeneracyjnym po przebytym uszkodzeniu. Ścięgno mięśnia podgrzebieniowego , obłego mniejszego , podłopatkowego bez istotnych zmian pourazowych , o zachowanej ciągłości . Obraz ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia oraz jego położenie prawidłowe .Widoczne części brzuśców opisywanych mięśni bez cech zaników. Mięsień naramienny bez widocznej patologii. Więzadło obrąbkowo- ramienne bez ewidentnych zmian. Czy mogę prosić o poradę co mam z tym robić bo praktycznie od 8 miesięcy nie uprawiam sportu, brzuch rośnie a kiedyś byłem bardzo aktywny. Z góry dziękuje za odpowiedź i radę czy przy tej przypdałości mogę wykonywać ćwiczenia siłowe/ sporty walki/basen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w badaniu rezonansu magnetycznego praktycznie są minimalne i nie powinny stanowić jakiś większych dolegliwości. Można jeszcze uzupełnić leczenie stanu pourazowego kilkoma sesjami fizjoterapeutycznymi. Taki obraz NMR stanu stawu barkowego i sąsiadujących mięśni nie stanowi raczej przeciwwskazań do uprawiania sportów. Radziłbym jednak uważać na przeciążanie tego stawu (np. podnoszenie ciężarów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×