Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak pod skórą po uderzeniu


Gość Iga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moje pytanie dotyczy jak przypuszczam krwiaka który mi sie zrobił pod skórą po uderzeniu sie na siłowni metalowym kolcem podczas schodzenia z rowerka ,pęd pedała był dość szybki wiec i moc długi czas nie to miejsce bolało ,i chociaż teraz ból minął został pod skórą duży czarny ślad lekko rozściagający się ku górze,powstała też minimalna blizna jest to nie zbyt ładne dla tego chciała bym sie tego pozbyć i zastanawiam się w jaki sposób. Mam już ten slad ok 3 miesięcy.Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi dokładnie wyjaśni jakie powinno być postępowanie w tej sytuacji bez bezpośredniego zbadania tejże zmiany. Na pewno trzeba z tym problemem udać się do chirurga najlepiej plastycznego. On zadecyduje co można w tym przypadku zrobić, czy można tą bliznę np. usunąć zabiegowo celem wytworzenia blizny mniej widocznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miesiąc temu uderzył mnie bardzo w brodę i wargę metalowy instrument. Warga od środka była bardzo rozcięta ze sporym krwiakiem. Antybiotyk pomógł zagoić się, a zdjęcie rentgenowskie nie wykazało nic niepokojącego. Opuchlizna zeszła po trzech dniach, warga zagoiła się, ale zgrubienie powyżej przeciętej wargi po wewnętrznej stronie zostało, albo urosło, a nawet mam wrażenie, że pojawiło się dopiero po jakimś czasie. Wygląda to jak bąbel, jakby z wodą w środku. Niepokoje się, aby z czasem nie przeistoczyło się to w coś groźnego. Przeszkadza mi to też wizualnie, bo zniekształca usta. Bardzo proszę o poradę co powinnam zrobić. Czy udać się do lekarza chirurga, co on mógłby poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miesiąc temu uderzył mnie bardzo w brodę i wargę metalowy instrument. Warga od środka była mocno rozcięta ze sporym krwiakiem. Antybiotyk pomógł zagoić się, a zdjęcie rentgenowskie nie wykazało nic niepokojącego. Opuchlizna zeszła po trzech dniach, warga zagoiła się, ale zgrubienie powyżej przeciętej wargi po wewnętrznej stronie zostało, albo urosło, a nawet mam wrażenie, że pojawiło się dopiero po jakimś czasie. Wygląda to jak bąbel, jakby z wodą w środku. Niepokoje się, aby z czasem nie przeistoczyło się to w coś groźnego. Przeszkadza mi to też wizualnie, bo zniekształca usta. Bardzo proszę o poradę co powinnam zrobić. Czy udać się do lekarza chirurga, co on mógłby poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×