Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracający ropień piersi


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Mam 26 lat 12 tygodni temu urodzilam cureczke trzy tygodnie przed porodem mialam operacie ropnia piersi 4 tygodnie po operacj piers mi sie otwozyla i tak dotej pory otwiera mi sie mniej wiecej co tydzien Po otwarciu mam rane 3 dni ona mi sie zabliznia iza tydzien nanowo robi mi sie ropien piers sie otwiera Ja jestem o tyle w gorszej sytulaci ze mieszkam w Holandi Za kazdym razem kiedy ide do lekarz to muwiom ze ladnie wygloda i nic nie robiom Ja juz niewiem co mam zniom robic bo niedosyc ze mnie to bardzo boli to jest to bardzo uciozliwe bo kiedy mam otwartom piers to musze jom 3 razy dziennie przemywac izmieniac opatrunki Prosze o napisanie co ja mam dalej robic z tom piersiom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest nawrotowy ropień piersi najlepiej taki ropień byłoby wyciąć w całości wraz z przetoką skórną. Materiał po zabiegu wysłać do badania histopatologicznego. Ewentualnie w czasie, gdy rana jest otwarta pobrać wymaz na badanie mikrobiologiczne, rozpoznać ewentualny patogen bakteryjny lub grzybiczy i po antybiogramie włączyć antybiotykoterapię celowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko wygląda tak samo jak i u Agnieszki. przetoka została usunięta podobno w całości,były robione wymazy-wszystko wyszło ok(badanie histopatologiczne też było wykonane i też wyszło ok), ale po upływie 5 miesięcy znowu powróciło i objawy są takie same(teraz pojawia się to minimum dwa razy w tygodniu). jak odwiedzam lekarza też mi mówią że wszystko jest ok, ale skoro sięto powtarza wygląda na to ze nie jest ok. co to może być?i jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niestety rozważyć ponowny zabieg usunięcia przetoki z większym marginesem tkanek nieobjętych zapaleniem. Niestety dość często występują wznowy takich zapalnych przetok. O wszystkim najlepiej, aby zadecydował chirurg prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×