Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda i zaczerwieniona blizna po zabiegu częściowego obrzezania


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po zabiegu częściowego obrzezania już ponad 2 miesiące, a blizna jest nadal *twarda* i zaczerwieniona przez co ciężko jest mi jeszcze ściągać napletek. Tu moje pytanie czy można smarować tą bliznę w tym miejscu maścią cebulową *Cepan* aby blizna szybciej doszła do siebie? Czy to nie wpłynie jakoś negatywnie na żołądź? Czy to miejsce nie jest zbyt wrażliwe na takie maści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moje pytanie czy można smarować tą bliznę w tym miejscu maścią cebulową *Cepan* aby blizna szybciej doszła do siebie? - raczej zalecałbym żele na bazie silikonu dostępne w aptece (proszę zapytać się o takie żele aptekarza) Czy to nie wpłynie jakoś negatywnie na żołądź? Czy to miejsce nie jest zbyt wrażliwe na takie maści? - żele na bazie silikonu na pewno nie wpłyną negatywnie na żołądź i na pewno nie wywołają nadwrażliwości, gdyż są łagodne dla skóry i śluzówki (maść z cebuli może drażnić napletek i żołądź)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w aptece i pytałem o żel na bazie sylikonu, ale dowiedziałem się że każdy taki żel również zawiera w sobie wyciąg z cebuli. Jest jedynie jeden krem który nazywa się *No-scar* i z tego co się dowiedziałem jest on z *macicy perłowej* i nie ma w sobie cebuli. Czy ten krem będzie dobry na moją dolegliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ok. 2 miesiecy po czesciowym obrzezaniu i równiez u mnie blizna jest jeszcze twarda i mocno wyczuwalna szczególnie w zwodzie. Do tego podczas stosunku odczuwam lekki ból bo blizna uciska . Ja koncze własnie zuzywac tubke dermatixu i pewnie trzeba bedzie kupic druga , a nie jest tania ( 140zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×