Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Palący ból w okolicy pępka


Gość Ewa z Gdańska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa z Gdańska

Mam 30 lat.Jestem 5 dobę po usunięciu pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową.Już 2 dni po zabiegu czułam piękący,palący-tak jakby coś płonęło w środku(czasami ściągający)ból w okolicy pępka.Pojawia się on,gdy siadam,kładę się.Boli jak dotykam.Po dłuższej chwili ustępuje,mogę dotykać nie czując bólu.Jak już leżę,siedzę,to wszystko jest ok.Ogólnie czuję się dobrze,z ran nic się nie sączy.Szwy będę miała ściągane za 3 dni.Martwi mnie tylko ten ból.Może,to w ten sposób się goi?Dziękuję za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból ten może byc spowodowany tym, że w czasie zszywania rany w okolicy pępka doszło do zaciągnięcia szwem jakiegoś drobnego nerwu. Dlatego w czasie ruchu dochodzi do drażnienia tego nerwu i wystepowania nerwobólów typu pieczenia. Bóle te powoli powinny po kilku tygodniach ustępować, gdy gojdzie do zaadaptowania tkanek miękkich blizny pooperacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 29 lat i jestem 20 miesięcy po porodzie. Już w ciąży miałam bardzo wrażliwy pępek. Niestety do tej pory odczuwam jego ból. Boli przy dotyku czy jakimś gwałtownym ruchu(nie zawsze* są dni bez bólu). Oprócz tego odczuwam dyskomfort w okolicy pępka. Nie mam żadnych uwypukleń, a boli w środku pępka. Trzy lata temu stwierdzono u mnie zespół jelita drażliwego. Czy to może mieć związek? Do kogo się z tym zwrócić? To trwa dość długo, a ostatnio się nasila.Dziękuję za odpowiedź*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×