Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badania i szczepienia przed kolonoskopią


Gość marek

Rekomendowane odpowiedzi

A może przed badaniem stresował się i potrzebowal szczegółów z przebiegu badania, a jak jest po badaniu to już nie zagląda na forum. Czasami objawy wskazują na poważne choroby, a podczas badań okazuje się, że to nic poważnego, więc może i u Marka jest ok. Pozdrawiam i życzę optymizmu tym, którzy badanie mają przed sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam kolonoskopię bez znieczulenia, przyznam, że nie była przyjemna, potargałam z bólu narzutę, co była na kozetce. Ale wyszło zapalenie. Gdybym się nie zgodziła, to myślę, że nadal bym cierpiała, teraz może leczenie się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, rzeczywiscie długo nie odwiedzałem tego forum i nie opisałem swojego badania tylko z tego wzgledu ze zrezygnowałem wtedy z ustalonego terminu, ale teraz jestem juz po kolonoskopi i po gastroskopi .Badanie kolonoskopi miałem 14 kwietnia i gastroskopie 18 kwietnia. badanie kolonoskopi ok,tylko niewielkie guzki krwawnicze czyli tzw hemoroidy-zylaki odbytu, gastroskopia tez ok, nie wiem do dzis co było przyczyna tych objawow i martwiłem sie strasznie przed tymi badaniami a to okazało sie ze wszystko ok ,i co najdziwniejsze od 3 tygodni niemam juz tych dolegliwosci samo przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ból podczas badania to nie ma reguły. Zależy od ułożenia jelit. Jedni przechodzą to prawie bezboleśnie. U mnie był problem z przejściem całego jelita - lekarz stwierził, że powodem jest *skręt i długie krezki*. Było kilka prób. Ból był okropny. Prosiłam aby przerwano badanie. W końcu, po zmianie ułożenia i odpowiednim uciskaniu brzucha przez pielęgniarkę jakoś zbadali całe jelito. Nigdy więcej bez znieczulenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kolonoskopie 3 dni temu z uspieniem badanie trwalo 20 min pozniej trzezwialem 1.5 godz i do odmu ale odebrala mnie zona nic nie pamietam i zyje i dobrze nic nie boli po badaniuniemcy nie takie zeczy robili biednym ludziom i przezyli niekurzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×