Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nadgarstka promieniujący do palca, opuchlizna i ból palca


Gość Przejęta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przejęta

Trzy miesiące temu zaczeły się bóle nadgarstka, które po miesiącu spłyneły do palca. Palec zatrzął puchnąć i boleć. Następnie, jego zginanie stało się niemożliwe, przy zgjęciach zaczął występować ból i trzask. Po rozmasowaniu palca i częstrzych zgjęciach stan poprawia się do czasu zaśnięcia, rano wszystko zatrzyna się od nowa (pierwsze zgjęcia jest najgorsze, ból bardzo intensywny). Lekarz rodzinny uważa, że to zwyrodnienie stawów, reumatyzm, a neurolog, że źródło tkwi w części szyjnej kręgosłupa. Żadne leki i maści (tj. przeciwzapalne i przeciwbólowe) nie pomagają. Co to jest? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez konkretnych np. wyników badań np. określenia czynników reumatoidalnych z krwi, poziomu kwasu moczowego we krwi, zdjęcia RTG odcinka szyjnego kręgosłupa, RTG ręki. Takie badania powinny przybliżyć znacznie przyczynę tychże dolegliwości. Może warto byłoby jeszcze w tej kwestii skonsultować się z reumatologiem i ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że kwas moczowy wyszedł w granicach normy, natomiast prześwietlenie kręgosłupa wykazuję stany zwyrodnieniowe części szyjnej kręgosłupa. Chciałam jeszcze dodać, że cierpnie mi przeciwstawna ręka bolącego palca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×