Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne bóle i uczucie ściśniętych jąder


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze. Mam pewien problem od jakiegos czasu, a dokladniej od 7 miesiecy. Pewnego dnia podczas pracy (stojaco chodzacej dodam) doznalem dziwnego uczucia* cos jak bym mial za mala bielizne na sobie. Mialem wrazenie ze jadra sa bardzo scisniete i podciagniete do gory. Przeczekalem z tym do nastepengo dnia i zmienilem bielizne. Nastepnego dnia sytuacje sie powtorzyla i trwa do dzis. Mialem wizyte u 2 urologow i chirurga. Mieszkam w UK i dodam ze 3 razy juz mialem robione USG jader a nawet wziernikowanie z kamera w celu sprawdzenia cewnika. Zadne z badan nic nie wykazalo. Badania krwi i moczu idealne. USG zadnych zmian, moze lekko powiekszone zyly po lewej stronie (ale lekarze wykluczyli by to one dawaly takie efekty). A ja dalej mam ten problem. Jeden lekarz stwierdzil ze to moze byc skret jadra. Stad moje pytanie: Czy skret jadra moze pojawiac sie z rana i zanikac w poludnie? Czy jest to mozliwe i czy moze nastepowac codziennie od 7 miesiecy???? Bzmi to troche niewiarygodnie czytajac jakie sa objawy skretu jadra. Sile bole ktorych ja nie mam, zmiany koloru moszny etc. Jedno co pasuje do skretu to podciagnieta bardzo do gory moszna. U mnie nie ma jakis silnych boli. Jest tylko uczucie dyskomfortu dosc duze przy chodzeniu lub siedzeniu zwlaszcza z rana tak do poludnia. Lub od polodnia do wieczora. Zdaza sie to gdy chodze i pracuje. Kilka razy nie pojechalem do pracy a zamiast tego np na miasto zeby zobaczyc czy to nie jest jakis efekt stresu ale nadal mialem to samo uczucie. Dodam jeszcze ze jadra sa w tym momencie bardzo wysoko podwieszone, skora moszny jest jak by skurczona i czasami pofaldowana dosc twarda, napieta. Prawe jadro nie sprawia problemu tylko po lewej stronie jest ten dyskomfort. I nie jest to tez do konca bol samego jadra.Mam wrazenie tylko ze to jadra lewe jest jak by bardziej uniesione a czasami tak mocno ze wybija z lewej strony jak by kolo podstawy penisa tworzac uwypuklenie (ale nie jestem w stanie stwierdzic czy to samo jadro czy to nie powrozek nasienny i zyly ktore sa tak scisniete ze tworza to wypuklenie, nie jestem w stanie zbadac tego sam bo moszna jest tak scisnieta ze trudno to stwierdzic) Wyglada to tak jak bym nie mial dwoch jader tylko jedno znieksztakcone bo tak bardzo jest moszna scisnieta. I ta skora moszny wlasnie po tej stronie jest bardziej napieta niz po prawej. Prawe jadro tego problemu nie sprawia i nie unosi sie tak wysoko nie sprawia wrazenia uwypuklenia tak jak z lewej strony. Trudno to zobrazowac. Ciagle mi to przeszkadza i poprawiam bielizne przy chodzeniu ale juz nie moge tak dalej tej sprawy ciagnac. Czy mozliwe zeby to byl skret jadra pojawiajacy sie codziennie od 7 miesiecy czasami na wieczor czasami rano w zaleznosci kiedy chodze i stoje???Nie chce miec robionej operacji jezeli to nie jest skret jadra. Lekarze tutaj stwierdzili ze jezeli jadro skreca sie np o 30 stopnii to moga je ufiksowac na stale. Czy przy malym cyklicznym skrecie jadra moga byc takie objawy??? Czy raczej bole by byly wieksze??? Dodam ze czasami to trwa po 7,8 godzin i np po wyjsciu z pracy i w czasie jazdy autobusem wszystko wraca do normy moszna sie rozkurcza opuszcza i nic nie sprawia dyskomfortu. Wowczas moge nawet nosic ta bielizne ktora z rana sprawiala by mi problemy. Czy to moze byc nerwobol??? Czy przy malym skrecie jadra po 8 godzinach bole byly by nie do wytrzymania i czy czy jadro by juz obumarlo zmieniajac stopniowo kolor. U mnie to nie zachodzi. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od listopada 2011 mam te same objawy co p. Robert, jest to również lewe jądro. Po wizycie na pogotowiu lekarz wykluczył skręt jąder. Podczas wizyty u urologa badanie Dopplerem i USG nic nie wykazały, oprócz powiększenia lewego jądra w stosunku do lewego (L- 52x24mm, P- 48x22mm) Również raz na jakiś czas (+- 2 razy na miesiąc) odczuwam dyskomfort w mosznie połączony ze skurczem moszny oraz okazjonalnym pieczeniem/swędzeniem powrózka nasiennego jądra lewego. Prosiłbym jakiegokolwiek medyka który miał już styczność z podobnymi objawami o hipotezę, ponieważ lekarze mówią mi ze wszystko jest w porządku, ale sam doskonale wiem ze nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×