Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie rany i utrzymujące się sinienie oka po rozcięciu policzka


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Moja 4-letnia córka biegnąc, upadła na kant stołu, wskutek czego rozcięła głęboko policzek na wysokości kości jarzmowej pod oczodołem. Szerokość rany była niewielka ok 1 do 1.5 centymetra. Lekarz ogólny założył córce szwy zewnętrzne tzw Steri-Strip, które 3 razy zmieniałam ze względu na krwawienie. Dzisiaj rana się już zabliźniła , ale niepokoi mnie zgrubienie rany w górnej części od zrośnięcia ,tak jak i utrzymujące się miesiąc podbite oko . Czy powodem może być uszkodzenie kości jarzmowej?Czy córka powinna zrobić zdjęcie rentgenowskie , pomimo iż lekarz mi go nie zlecił?Chciałabym także dowiedzieć się jak pielęgnować tę bliznę. Do teraz smarowałam ją maścią Alantan, polecono mi też Contractubex , który zakupiłam, ale jeszcze nie stosowałam.Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powodem może być uszkodzenie kości jarzmowej? - trudno mi określic bez bezpośredniego badania, jesli córka nie ma silnych dolegliwości bólowych w tym miejscu to raczej złamanie kości jest wykluczone, może to jeszcze wchłaniający się krwiak, można zastosować żele z heparyną, w razie jednak wątpliwości proszę ponownie z tym problemem udać się do lekarza bezpośrednio (do rozważenia rzeczywiście RTG czaszki) Czy córka powinna zrobić zdjęcie rentgenowskie , pomimo iż lekarz mi go nie zlecił? - do roważenia, ale o tym musi zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu Chciałabym także dowiedzieć się jak pielęgnować tę bliznę. Do teraz smarowałam ją maścią Alantan, polecono mi też Contractubex , który zakupiłam, ale jeszcze nie stosowałam - bliznę można smarować preparatami na blizny (najlepsze są żele na bazie silikonu) po około 1-2 tygodniach po zdjęciu szwów, w tym przypadku Steri-Stripów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×