Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższony ALAT i kreatynina


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie doktorze. Mam 27 lat i ostatnio zrobiłem sobie dla kontroli dużo badań (wszystkie były OK tylko 2 badania mnie martwią) otóż ALAT mam 50.3 (max. norma = 45) i kreatynine mam 1.14 (max. norma = 1.1) Ne jest to dużo więcej niż norma ale wolę dmuchać na zimne! Czy mam się martwić szczególnie poziomem ALAT? Wiem że jest to związane z wątrobą? - jak to obniżyć skutecznie (zacząłem brać essentiale forte bo ponoć odbudowuje to wątrobę - czy dobrze robię?) Co z tą kreatyniną? - to jest związane z nerkami. Jak ten czynnik obniżyć? Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam się martwić szczególnie poziomem ALAT? - absolutnie taki wynik nie ma znaczenia, gdyż mieści się w zakresie błędu aparaturowego (10% wartości wyniku badania) Wiem że jest to związane z wątrobą? - jak to obniżyć skutecznie (zacząłem brać essentiale forte bo ponoć odbudowuje to wątrobę - czy dobrze robię?) - raczej w tym przypadku nie należy martwić się o uszkodzenie wątroby i nie ma potrzeby zażywania np. Essentiale, proszę powtórzyć badanie ALAT po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej, bezmięsnej, bez używek i niepotrzebnych leków, 6 godzin przed badaniem na czczo, wynik zapewne będzie lepszy Co z tą kreatyniną? - to jest związane z nerkami. Jak ten czynnik obniżyć? - wynik też nie ma znaczenia, gdyż tylko o 4 setne przekracza normę (w granicach błędu aparaturowego), myślę, że jak Pan prawidłowo uwodni organizm to parametr ten poprawi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×