Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pionowa blizna po usunięciu wyrostka robaczkowego


Gość Dominika

Rekomendowane odpowiedzi

5 lat temu miałam usuwany wyrostek, blizna zaczyna się ok. 5 cm na prawo od pępka i pionowo, lekko skośnie idzie w dół, ma wymiary 8 x 1,5. Co mogło byc powodem takiego rodzaju cięcia? Szukałam informacji na ten temat i raczej przy usuwaniu wyrostka robi się cięcie poziome nisko, w dole brzucha, tam gdzie jest zlokalizowany wyrostek. Miałam nietypowe objawy - wymiotowałam i strasznie mnie bolał cały brzuch (czułam pulsujący ból jelit). Nie było bólu przy zginaniu nogi, brzuch miękki, lekarz powiedział że to nie wyrostek i chciał mnie puścić do domu ale jeszcze zrobiono USG, lekarz był zdziwiony że to jednak to i po pół godz. byłam na stole. Jak to możliwe? Na karcie mam napisane Appendicitis Acuta K35.0, lekarz mówił że jak mnie otworzyli to od razu było coś widać i że była jakaś narośl na wyrostku. Co to za rozpoznanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogło byc powodem takiego rodzaju cięcia? - to jest właśnie typowe cięcie klasyczne przy usuwaniu wyrostka robaczkowego, a nie cięcie poprzeczne Jak to możliwe? - nie ma jednoznacznych objawów zapalenia wyrostka robaczkowego, każe z badań i fizykalnych i obrazowych i laboratoryjnych może wskazać na zapalenie wyrostka robaczkowego Appendicitis Acuta K35.0 - oznacza Ostre zapalenie wyrostka robaczkowego a K35.0 to numer statystyczny tej jednostki chorobowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×