Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naevus pigmantosus partim fusocellularis dysplasticus activatus. Excisio radicalis


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałam wycinany naczyniak. Właśnie otrzymałam wyniki badania histopatologicznego, które brzmią: *Naevus pigmantosus partim fusocellularis dysplasticus activatus. Excisio radicalis.* Co one oznaczają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naevus pigmantosus partim fusocellularis dysplasticus activatus. Excisio radicalis. - Znamię barwnikowe częściowo wrzecionokomórkowe dysplastyczne (z zaburzoną fazą różnicowania się komórkowego) aktywne. Wycięto w całości. - Wynik oznacza znamię barwnikowe przekształcające się w nowotwór złośliwy (w fazie przekształcania się, jeszcze nie nowotwór) - Znamię zostało usunięte doszczętnie dlatego można uznać je za wyleczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczyniak ten miałam od urodzenia na nodze. Nie wiedziałam wcześniej co to jest, byłam u dermatologów, ale nie dowiedziałam się nic konkretnego i zostałam skierowana do chirurga, który stwierdził, ze jest to zwykły *naczyniaczek* i żeby go usunąć. Na następnej wizycie wykonał mi zabieg. Czy powinnam coś z tym jeszcze robić czy już raczej mogę być spokojna? I czy słusznie zrobiłam decydując się na wycięcie? A co do tego czy działo się coś niepokojącego to nie. Jedynie pojawiły się na nim małe plamki, miałam wydaje mi się że to może od przetarcia się od spodni. A co do tego czy się powiększał to ciężko mi stwierdzić gdyż widziałam go codziennie, ale jeśli nawet to nie gwałtownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno słusznie pani zrobiła gdyż gdyby pani tego nie zrobiła prawdopodobnie zmiana ta by się uzłośliwiła. Pytam czy się coś działo ponieważ sama mam na udzie znamię od urodzenia i za dwa tygodnie będę miała usuwane gdyż mnie pobolewa w okolicach znamienia, w wyglądzie chyba nie ma istotnych zmian które zwróciłyby moją uwagę( nigdy nie przyglądałam się temu jakoś specjalnie).Może być pani spokojna,tym bardziej że w opisie wyniku jest napisane o całkowitym usunięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×