Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leki przy stanie zapalnym jelita grubego


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem robiona przedwczoraj kolonoskopię i po badaniu pisze że mam stan zapalny w jelicie grubym na odcinku 40 cm od odbytnicy (podejrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego). Pobrano wycinki do badania histopatologicznego. Pozostałłe odcinki jelita grubego i cienkiego bez zmian. Lekarz (chirurg) zapisał mi Penstase, Controloc i Nospe. Jednak wcześniej jeszcze przed kolonoskopią byłem na konsultacji u gastrologa w związku z objawami takimi jak krew w stolcu. biegunki i zapisał mi Asamax w tabletkach i czopkach. Po przeczytaniu informacji na temat tych lekarstw dowiedziałem się że mają taki sam skład, uwalniają się tylko w innych miejscach, tzn. Pentasa już w żołądku, a Asamax w jelicie grubym więc tak naprawdę nie wiem co teraz stosować. Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy w czasie stosowania leku i czopków Asamax (czekam na jeszcze na wyniki badania histopatologicznego) powinienem stosować diete czy spożywać wszystkie produkty żywnościowe oprócz takich, które zawierają laktoze (mleko i mleko w proszku)? Ponadto jak długo powinienem brać leki? Dodam jeszcze, że w chwili obecnej nie odczuwam żadnych dolegliwości związanych z zapaleniem jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w czasie stosowania leku i czopków Asamax (czekam na jeszcze na wyniki badania histopatologicznego) powinienem stosować diete czy spożywać wszystkie produkty żywnościowe oprócz takich, które zawierają laktoze (mleko i mleko w proszku)? - dieta powinna być podobna do tej jak w chorobie Leśniowskiego-Crohna w fazie przewlekłej patrz strona: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_lesniowskiego.htm Ponadto jak długo powinienem brać leki? - wszystko będzie zależało od wyniku badania histopatologicznego, w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego czasami przez całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik badania histopatologicznego: Colitis. Fregmenty błony śluzowej jelita grubego z obfitym naciekiem zapalnym złożonym z limfocytów, plazmocytów i granulocytów w obrębie blaszki właściwej. Naciek zapalny przechodzi ogniskowo na teren nabłonka gruczołowego. W światłach dość licznych gruczołów widoczne mikroropnie. Gruczoły nieregularnie rozmieszczone. W całości obraz zmian zapalnych przy zgodnych danych klinicznych odpowiada colitis ulcerosa. Chciałem zapytać co ten wynik naprawdę znaczy, czy jednoznacznie stwierdza że mam wrzodziejące zapalenie jelita grubego i czy ten stan jest poważany czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×