Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Błona śluzowa żołądka przekrwiona, granulowana i zmieniona zapalnie


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o wyjasnienie wyniku gastroskopii. Lekarz wykonujący badanie powiedział abym udała się z wynikiem do dobrego gastrologa. Przed wizytą chciałabym wiedzieć co właściwie mi dolega i na czym polega leczenie. Opis: W przełyku treść żółciowa. Linia Z o zatartych granicach ok. 38 cm od siekaczy. Przepuklina wślizgowa r.p.p. jeziorko żółciowe. Błona śluzowa żołądka przekwiona, granulowana zmieniona zapalnie, zwłaszcza w antrum. Odźwiernik symetryczny. Opuszka i część zstępująca bez zmian. Dgn: Refleks żółciowy. Refluks żółciowo-przełykowy K21.0 Test na H.pylori wyszedł ujemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza w Pani przypadku bardzo silny refluks żółciowy czyli niewydolność odźwiernika żołądka jak i wpustu żołądka z występowaniem przepukliny rozworu przełykowego przepony typu wślizgowego (patrz: http://www.echirurgia.pl/przepukliny/przepuklina_rozworu_przelykowego.htm) Żółć z dwunastnicy cofa się aż do przełyku przez cały żołądek. Takie objawy niewydolności i obecność przepukliny może wymagać leczenia operacyjnego jeśli leczenie zachowawcze zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwa lata temu na podstawie gastroskopi stwierdzono u mnie refluks żółcowo - przełykowy i przepuklinę. Przyjmowałam gasprid, controloc i famogast. Objawy znacznie się zmniejszyły. Kilka miesięcy temu lekarz zmniejszył mi dawki leków i objawy się nasiliły. Następnie lekarz zmienił mi leki na famogast i anesteloc. Moje samopoczucie się pogorszyło: bóle brzucha, wzdęcia, wymioty żółcią w nocy lub nad ranem, odbijanie i cofanie do gardła treści pokarmowej, bóle w klatce piersiowej, okropny smak i zapach z ust, zaparcia. Prosiłam lekarza o leki które przyjmowałam na początku ale lekarz powiedział że nie można przyjmować ich stale i skierował mnie na powtórzenie gastroskopii. Lekarz wykonujący badanie powiedział że nie widzi żadnego stanu chorobowego. Czy możliwe że refluks i przepuklina zniknęły? Skąd w takim razie nieprzyjemne dolegliwości? Co z tym robić? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stwierdzona była przepuklina rozworu przełykowego to na pewno nie ustąpiła ani zniknęła. Radziłbym celem pogłębienia diagnostyki wykonać manometrię przełyku i na podstawie wyniku tego badania ewentualnie zadecydować o leczeniu operacyjnym, przepukliny. Leczeniem tego stanu musi zająć się gastroenterolog. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze zapytać, jeżeli pierwsza gastroskopia wykazała refluks i przepuklinę a druga nic nie wykazała czy znaczy to że nie zawsze w badaniu endoskopowym musi być widoczny refluks i przepuklina, po prostu raz widać a innym razem nie? Na czym polega manometria przełyku? Czy nieleczona przepuklina może się powiększać i dawać silniejsze objawy? Czy przy stosowaniu odpowiednich leków można uniknąć operacji? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastroskopia może wyjśc różnie jeżeli była wykonywana przez różnych lekarzy. Nie oszukujmy się ale wielu internistów robi kursy uprawniające do wykonywania badań endoskopowych i potem mamy takie właśnie wyniki. Ja miałem robioną gastoskopię w prywatnej przychodni prawie dwa lata temu. Niedawno natrafiłem na stronę internetową lekarza, który wykonywał mi badanie, na jego stronie są zamieszczone między inymi dyplomy umiejętności. Data wydania dyplomu umięjętności endoskopowych jest sprzed kilku miesięcy, więc jak lekarz robił mi gastroskopię to nie miał jeszcze uprawnień do wykonywania badania. Jak to możliwe? A jednak. I to w prywatnej przychodni. Najlepiej powtórz jeszcze raz gastroskopię ale poszukaj dobrego specjalisty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×