Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna i kłucie w stopie po złamaniu kostki


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie , a mianowicie jakiś czas temu na meczu złamałem sobie kostkę lewą boczną , miałem gips do kolana 6 tygodni, jestem już 3 tygodnie po ściągnięciu gipsu i nadal utykam i odczuwam lekkie kucie w kostce do tego jest jeszcze lekko jest spuchnięta. Niestety jak lekarz ściągał gips nie zrobił mi zdjęcia rtg, czy kostka mogła się żle zrosnąć ? Czy jest to normalna proces gojenia po złamaniu i z czasem kostka dojdzie do pełnej sprawności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kostka mogła się żle zrosnąć ? - najczęściej wykonuje się zdjęcie kontrolne po zdjęciu usztywnienia gipsowego celem oceny skuteczności leczenia i oceny całkowitości zrostu odłamów kości - bez świeżego wyniku RTG trudno określić czy doszło do pełnego zrostu kości Czy jest to normalna proces gojenia po złamaniu i z czasem kostka dojdzie do pełnej sprawności ? - czasami nawet kilka tygodni dochodzi stopa do prawidłowego stanu po złamaniu kostki dlatego może to być tylko stan właśnie przejściowy objawiający się powolnym wycofywaniem się odczynu zapalnego pourazowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam podobny problem co Maciej też złamałem kostkę boczną też lewą i też grając w piłkę z tym, że w moim przypadku po zdjęciu gipsu po 6 tygodniach lekarz zrobił zdjęcie rtg i stwierdził, że kostka zrasta się ale nie zrosła się do końca, nie mam ponownie założonego gipsu i zalecenie dalszego poruszania się na dwóch kulach bez obciążania kostki ale niepokoi mnie co innego. Mianowicie, że mając nogę w gipsie odczuwałem luz wewnątrz gipsu. Zaraz po zdjęciu gipsu stopa wyglądała całkiem przyzwoicie, a kolejnego dnia napuchła jak balon i tak utrzymuje się do dziś czyli tydzień po zdjęciu gipsu. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×