Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Eurythox 50 przed operacją usunięcia torbieli z tarczycy


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Mam 22 lata i torbiele na tarczycy (w tym 2 duże). Endokrynolog zalecił ich wycięcie. Jeszcze nie zdecydowałam się ostatecznie na operację (lekarzowi powiedziałam, że zgadzam się pod wpływem emocji towarzyszących na wizycie), lecz bardziej od tego czy się zoperować zastanawia mnie dlaczego moja endo pół roku przed planowanym zabiegiem przepisuje mi hormony, przy prawidłowym poziomie TSH ????? Wogóle tego nie rozumiem, ponadto przepisała mi Eurythox 50 czyli nawet nie najmniejsza dawke. Nic z tego nie rozumiem, skoro mam hormony w normie to gdy będę je zażywała to chyba ich poziom wzrośnie? Hormonów nie biorę. Bardzo proszę o jakieś wyjaśnienie tego stanu rzeczy, bo ja nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam tarczycę i cieśń w guzach i nie brałam żadnych hormonów. Dopiero po usunięciu tarczycy dostałam Euthyrox N50 a po roku EuthyroxN75.Za bardzo przytyłam i moja endo na wyrównanie przypisała mi Novothyral N75 x1/2 W biopsii nie wykryto zmian rakowych tylko po wycięciu i badaniach histopatologicznych.W moim przypadku nie mogę mieć za dużo hormonów, bo to wpływa niekorzystnie i może dojść do wznowy raka brodawkowego. Może w twoim przypadku jest obawa, żeby nie doszło do zrakowienia tarczycy i dlatego bierzesz hormony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×