Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból piersi przy sutkach o budowie mieszanej z cechami włóknienia tkanki gruczołowej


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam mam do Pana pytanie. Jakiś czas temu będąc w Polsce zrobiłam sobie prywatnie badanie usg piersi ale niestety nie zdążyłam tego skonsultować z lekarzem.Mam 30 lat. Badanie wykonane na koniec września. Opis badania: Sutki o budowie mieszanej z cechami włóknienia tkanki gruczołowej bez litych obszarów patologii. Widoczne pojedynczo porozrzucane węzły pachowe do śr.6mm. Węzły chłonne nad i podobojczykowe, przymostkowe nie powiększone w usg. Czyli chyba nic się nie dzieje. Ale niestety mam ogromny problem z lewą piersią od mniej więcej lipca czuję ciągły ból w prawym górnym kwadracie oraz z lewej strony mniej więcej po środku. Nie ma to raczej związku z okresem ponieważ ból występuje przez cały miesiąc. Biorę tabletki antykoncepcyjne bez przerwy od 8 lat (były zmieniane w tym czasie).Zaczełam stosować maść voltarenn bo tylko w ten sposób mogę normalnie funkcjonować. Nie wiem czy przyczyną bólu mogło być nadmierne korzystanie z siłowni?W lewej piersi z lewej strony wyczułam tak jakby coś na kształt włókna. Czy to możliwe że coś się zmieniło w ciągu 2 miesięcy od badania?W Anglii nie mogę się doprosić o skierowanie na badania bo doktor stwierdził że nic mi nie jest. A następne badanie w PL mogę zrobić dopiero w czerwcu. Ostatnia rzecz, moja mama ma raka piersi, w tej chwili jest po mastaktomi i chemioterapii. Więc dodatkowo jestem obciązona genetycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przyczyną bólu mogło być nadmierne korzystanie z siłowni? - rzeczywiście może to być przeciążenie mięśni piersiowych, ale także mogą to być bóle mastopatyczne spowodowane zwyrodnieniem gruczołu piersiowego lub jego stanem zapalnym (te drobne węzły chłonne w gruczole sutkowym mogą oznaczać stan zapalny) W lewej piersi z lewej strony wyczułam tak jakby coś na kształt włókna. Czy to możliwe że coś się zmieniło w ciągu 2 miesięcy od badania? - możliwe, że doszło właśnie do stanu zapalnego lub zmian mastopatycznych, trzeba włączyć odpowiednie leki przeciwzapalne i być może odpowiednią hormonoterapię, w Polsce leczeniem sutków zajmuje się ginekolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Dziękuję za odpowiedz. Jeśli chodzi o leczenie to mam niestety ogromny problem ponieważ mieszkam w Anglii. Byłam u lekarza, zbadał mnie ręcznie i to byłoby na tyle a jak boli to paracetamol. Na usg nie ma szans. A człowiek zostaje sam z problemem i szuka porad na forum ponieważ oni po prostu brzydko mówiąc olewają. Tyle się mówi o profilaktyce tylko gdzie ona jest?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×