Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mdłości nasilające się po posiłku i piekący język przy nadmiernej spastyce okrężnicy


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem odpowiedniego działu, ale nic lepszego nie znalazłem. Od kilku miesięcy borykam się z mdłościami(najgorzej jest po posiłkach), bardzo piekącym językiem, osłabieniem i brzydkim stolcem(resztki jedzenia itd). Zaczęło się po dwóch kuracjach antybiotykiem. Grzybicę wykryto. Leczyłem 4 tygodnie Flucofastem 100mg-do tego zero cukru. Nie pomogło. Do tego łącznie brałem 2 miesiące leki hamujące wydzielanie kwasu w różnych dawkach. Nie pomogło. Antybiotyki na HP bakterii nie wybiły do końca. Nikt nie wie co mi jest, a ja czuję się naprawdę fatalnie. Codziennie.. Gastroskopia - nic nie wykazała oprócz Hp. Żadnych stanów zapalnych (lipiec 2010). Badania kału - krew utajona - ujemny, pasożyty, lamblie - ujemny. USG brzucha w listopadzie : *Wątroba niepowiększona i bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk bez złogów. PZW nieposzerzony. Trzustka w normie. Śledziona dł 110 mm. Węzły chłonne zaotrzewnowe i miednicy mniejszej niepowiększone. Nerki w typowej lokalizacji, ruchome oddechowo. UKM-y nieposzerzone, bez złogów i zmian ogniskowych. Pęcherz moczowy o ścianach gładkich. Gruczoł krokowy śr 36 mm. Wolnego płynu w jamie otrzewnej nie stwierdza się. W trzonie żołądka - dyskretny obrzęk śluzówki okolicy odźwiernika bez zmian naciekowych. Bez obserwacji w kierunku refluksu XII czo - żołądkowego. Nadmierna spastyka okrężnicy na całej długości. Znalazłem kilka drobnych, rozsianych węzłów chłonnych krezkowych, do śr 11mm w śródbrzuszu. Wniosek - obserwacja w kierunku zmian zapalnych p.pokarmowego.* Czy te węzły mają coś wspólnego z tym widocznym obrzękiem śluzówki? Czy moje objawy mogą być spowodowane tym stanem zapalnym przewodu pokarmowego? Czy stwierdzenie brak obserwacji w kierunku refluksu świadczy o tym, że takowego nie wykryto? Bardzo proszę o pomoc, bo zwyczajnie straciłem apetyt na życie. Morfologia listopad 2010: WBC 4,60 (Normy 4,5-11) RBC 4,63 (3,9-5,6) Hemoglobina 14,00 (14,00-17,50) Hematokryt 0,40 (0,35-0,50) MCH 30,20 (28,00-34,00) MCHC 35,3 (32,0-36,0) MCV 85,7 (83,0-103,0) Płytki 168 (125-400) %limfocytów 41,8 (20,0-45,0) %pozostałych WBC 6,9 (3,0-12,0) %neutrocytów 51,3 (45,0-70,0) liczba limfocytów 1,9 (1-5) pozostałych WBC 0,3 licz neutrocytów 2,4 (1,8-7,7) RDW-CV 13,7 (11,5-14,5) RDW-SD 37,6 (37-54) PDW 12,6 (9,0-17,0) P-LCR 27,4 (13,0-43,0) Żelazo 127 (61-157)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te węzły mają coś wspólnego z tym widocznym obrzękiem śluzówki? - nie, takie węzły chłonne mogą wskazywać np. na stan zapalny jelita grubego, trzeba by jeszcze zastanowić się nad kolonoskopią oraz w tej sprawie skonsultować się wcześniej z gastroenterologiem Czy moje objawy mogą być spowodowane tym stanem zapalnym przewodu pokarmowego? - tak, albo zapaleniem jelit, albo jeśli to się wykluczy np. w kolonoskopii to byc może spowodowane jest to zespołem jelita drażliwego (to by tłumaczyło spastyczną czyli nadmiernie kurczącą się okrężnicę czyli jelito grube) Czy stwierdzenie brak obserwacji w kierunku refluksu świadczy o tym, że takowego nie wykryto? - właśnie tak, to oznacza, że Pan nie ma refluksu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo dziękuję!!! 21 grudnia mam wizytę u, ponoć dobrego, gastrologa. Męczę się strasznie, więc mam nadzieję, że nareszcie ktoś mi pomoże. Dzięki raz jeszcze za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś u gastrologa - oto efekty: -xifaxan 2x2 przez 6 dni -bio gaia 1x1 przez 20 dni -duspatalin retard 2x1 generalnie nie powiedział mi zbyt wiele poza tym, że jeśli tabletki nie pomogą, to czeka mnie kolonoskopia i ponowna gastroskopia... jak Pan ocenia takie zalecenia? Czy to dobre leki ? Czy to pieczenie języka i inne objawy mogą/powinny ustąpić po tych lekach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem więc po ponownej gastroskopii, której opis brzmi: *W przełyku powyżej linii Z pojedyncza linijna nadżerka o długośći 3 mm. Bez ewidentnych endoskopowych objawów małej przepukliny rozworu przęłykowego przepony. Błona śluzowa żołądka umiarkowanie przekrwiona, obrzęknięta, bez zmian ogniskowych. Odźwiernik kształtny. Opuszka i część zstępująca dwunastnicy bez zmian. Pobrano liczne wycinki błony śluzowej z antrum i trzonu żołądka do badania hi-pat i na obecność HP. Diagnoza K21.0 Zarzucanie żołądkowo - przełykowe z zapaleniem przełyku K29.7 Zapalenie żołądka, nie określone Zalecenia Anesteloc 40mg 2x1* Czy moje objawy, o których pisałem wyżej mogą być spowodowane właśnie tym stanem zapalnym? (język i mdłości). Na 25 umówił mnie ten sam lekarz na kolonoskopię, bo powiększone węzły trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez robiłam gastroskopie. Obrzęk zoładka po lekach,piekace gardło ,zoładek.Teraz jest troche lepiej ale przechodziłam cięzkie chwile.Czekam na opis biopsi żoładka. Zastanawiam sie czy to moze byc alergia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×