Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasilający się ból w pachwinie po usunięciu wyrostka robaczkowego


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

10 dni temu miałem usunięty wyrostek robaczkowy (ropowicze zapalenie wyrostka), w czwartej dobie zostałem wypisany do domu, w obrębie samej rany gojenie przebiega chyba prawidłowo (dziś mi zdjęto szwy), jednak od samej operacji odczuwam ból niżej, w pachwinie - prawa strona wzgórka łonowego, niestety ból ten się nasila z każdym dniem, coraz trudniej mi leżeć na wznak (chyba że w szerokim rozkroku) a i wstawanie z pozycji leżącej jest trudne. Najmniej boli kiedy siedzę, trudno jednak w ten sposób przesypiać noce. Lekarz podczas kontroli stwierdził, że jest nieznaczny stan zapalny ale na tyle mały, że nie ma potrzeby działać antybiotykami - argumentując że gdyby było coś poważniejszego to byłoby też zaczerwienienie tej okolicy (kolor jest zupełnie normalny) i byłaby wyższa temperatura (w tej chwili w porywach sięga 36,9). Osobiście podejrzewam, że może to mieć też jakiś związek z poprzecinanymi przy okazji nerwami ale nie jestem lekarzem i mogę nie mieć racji. Lekarz kazał uzbroić się w cierpliwość mówiąc, że powinno minąć w ciągu tygodnia-dwóch. Inną nieprzyjemną dolegliwością jest ciągłe poczucie przepełnionych jelit jak po przejedzeniu choć jem mało, zastanawiałem się czy nie *ożywić* tego rejonu np. jogurtem, boję się jednak że może zadziałać wzdymająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę już powrócić do normalnych nawyków żywieniowych. To długi okres po usunięciu wyrostka robaczkowego, więc można już wycofać się z diety. Co do dolegliwości bólowych rzeczywiście mogą być one spowodowane uszkodzeniem drobnych nerwów podskórnych w czasie zabiegu. Niestety, ale regeneracja takich nerwów czasami trwa tygodniami. W razie wątpliwości należy ponownie udać się na kontrolę do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×