Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra i guzek nad jądrem przy zapaleniu najądrza


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od trzech tygodni coraz bardziej boli mnie lewe jadra. Tydzien temu zauwazylem maly guzik nad lewym nadjadrem, mam tez powiekszone zyly. Bola mnie tamte miejsca *( Czuje uczucie ciezkosci lewego jadra, bol promieniuje do lewej nogi, brzucha i chyba lekko do plecow. Bylem u lekarza, ten powiedzial ze to moze byc zapalenie lewego najadra. ( czy jak to sie nazywa). Przekierowal mnie rowniez na USG. Niedlugo bede na nie szedl. Lekarz przepisal mi rowniez tabletki przeciwzapalne. W zasadzie one pomagaja, bolu jadra ledwo co czuje ale co z tym guzem? On sam zniknie? Chcialbym tez dodac iz nie mialem ostatnio goraczki tylko czulem jak mi bylo raz cieplo a raz zimno. Co ja mam robic? Czy ten guz im sam zniknie? BOJE SIE *(. Czy napewno to jest zapalenie czy cos gorszego typu rak itp itd? i kolejne pytanie to to czy moge wspolzyc skoro mam ten guz? Nic cie zlego nie stanie? I Ostatnie pytanie - Czy ten guz mogl powstac z zwiazku z paleniem papierosow? I Czy nadal moge palic papierosy? Pozdrawiam Patryk 17lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tym guzem? - jeśli guz jest spowodowany stanem zapalnym to powinien powoli wchonąć się jeśli ten stan zapalny będzie ustępował On sam zniknie? - jeśli to jednak wodniak lub torbiel powstała na podłożu stanu zapalnego może taki guz nie zniknąć Chcialbym tez dodac iz nie mialem ostatnio goraczki tylko czulem jak mi bylo raz cieplo a raz zimno. Co ja mam robic? - można poczekać jeszcze 1-2 tygodnie, jeśli guz nie zniknie trzeba skonsultować się w tej sprawie z urologiem Czy napewno to jest zapalenie czy cos gorszego typu rak itp itd? - konsultacja z urologiem może wyjaśnić całkowicie problem czy moge wspolzyc skoro mam ten guz? - tak, można Nic cie zlego nie stanie? - nie powinno I Ostatnie pytanie - Czy ten guz mogl powstac z zwiazku z paleniem papierosow? - raczej nie I Czy nadal moge palic papierosy? - dla Pan ogólnego zdrowia radziłbym przestać palić, ale papierosy nie mają bezpośredniego wpływu na jądra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×