Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły pachowe i bolesne wypryski na plecach


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 5 miesięcy mam powiększone węzły pachowe z lewej strony. Jeden o wymiarach ok. 1,8x1cm natomiast trzeci węzeł ma ok 1,6cm na 1,2cm i znajduje się tuż nad pierwszym żebrem licząc od strony pachy. Węzły te na początku były bolesne, pojawiły się wraz z takimi dziwnymi wypryskami na plecach które mnie również bolały. Smarowałem te wypryski Isotrexinem. Na samym początku miałem 3 powiększone ale ten jeden głęboko pod pachą znikł. Trochę czasu minęło a węzły nadal są. Faktem jest że są mnie wyczuwalne ten o wymiarach 1,6x1cm muszę troszkę ,,poszukać** ale go i tak znajduję. Obydwa są raczej przesuwalne i troszkę twardsze. Czy takie węzły mogą być węzłami nowotworowymi. Bo tyle się naczytałem o węzłach pod pachami że zaczynam mieć obawy... Chciałbym również dodać że 2 tygodnie przed powiększeniem węzły miałem robione badania krwi które wyszły w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić czym mogą przejawiać się te powiększone węzły chłonne. Jeśli wykluczy się jakiekolwiek ogniska stanu zapalnego mogące aktywnie wpływać na węzły chłonne to niestety (skoro już są one ponad 5 miesięcy) trzeba wykluczyć podłoże rozrostowe. Trzeba zastanowić się nad wykonaniem USG tych węzłów, a być może wykonaniem biopsji cienkoigłowej lub pobraniem całego węzła chłonnego celem jego dokładnej analizy. Można np. w tej sprawie udać się jeszcze na konsultację do onkologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×