Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadżerki żołądka i helicobacter, leczenie jest skuteczne?


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gastroskopia wykazała, że mam nadżerki w żołądku i bakterie helicobacter pylori. Jestem po leczeniu helicobacter antybiotykami. Nie pomogło. Chirurg stwierdził, że nadal mam brać gasec (20mg) - łącznie 3 miesiące. A w ulotce jest napisane że można to przyjmowac maksymalnie przez miesiąc. Powiedziałam lekarzowi, że te tabletki wcale mi nie pomogły, a mimo tego lekarz zdania co do kuracji nie zmienił. Chirurg tez nie był w stanie mi powiedzieć czy powinnam zastosować jakąś dietę. Co robić? Czy sa pokarmy których nie powinno sie przyjmować? Lekarz nie miał na ten temat żadnej wiedzy. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy stosować dietę jak w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Patrz strona: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_wrzody.htm Gasec można zamienić na inny lek z grupy inhibitorów pompy protonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

jeśli jedno leczenie antybiotykami nie pomogło, powtarza się je( radziłabym zmienic lekarza). Poza tym przy teście na helicobacter, z laboratorium powinni napisać, na które antybiotyki bakteria jest wrażliwa, tak aby antybiotyk zadziałał( ja tak miałam i po jednorazowym leczeniu pozbyłam sie bakterii) . Stosuje się dość ścisłą dietę, ale to powinien lekarz ustalić i myślę ze lepszy jest Controloc niż gasec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×