Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunki, zaparcia i taśmowate stolce a nowotwór jelita


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Mam 28 lat. Od poltorej roku mem rożne dziwne objawy jelitowe. Zaczelo sie od biegunek, pozniej przez jakis czas zaparcia i tasmowate stolce(ktore mam czasami do teraz). Robiłem 5 razy test na krew utajona raz wyszedl dodatni. Kilkakrotnie robiłem badania krwi(ob, crp, morfologia, aspat, alat, amylaza) zawsze wychodzily wzorcowo poza podwyzszonym alatem(80) i podwyzszonym cholesterolem. Dodam ze waze 104kg przy wzroscie 184 cm. Lekarz robił mi usg jamy brzusznej, badanie per rectum, badanie z wlewem doodbytniczym( podwojnym kontrasem) - wyszlo ok oraz sigmoidospie i gastroskopie. Z sigmoidoskopii w obrazie makroskopwym wyszlo ze sluzowka w odbytnicy bez rysunku naczyniowego i liczne wypustki na calej blonie sluzowej jelita wielkosci(1-2 mm) w obrazie mikroskopowym wyszlo przewlekle zapalenie jelita grubego niespecyficzne. Czy powinienem zrobic jeszcze jakies badania? CZy po prostu leczyc obecny stan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek Konin

witam ja czekam na odpowiedz odnosnie raka niskozróżnicowanego endokrynnego, mimo że jest kilka postów ale sa to inne przypadki,jakie są szanse na wyleczenie? znaleziono zmiany w wątrobie i trzustce, mam 39 lat , jak szybko postępuje ta choroba, w kwietniu koncze 40 lat, mam nadzieję że będę mogl z dziecmi je obchodzic. jakie są szanse na wyleczenie? z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirku, gdzie był ten rak umiejscowiony? Jak go oceniono (są specjalne skale) i jak leczono? Czy była operacja - jaka? Kiedy to było? Czy zmiany wątrobie i trzustce to potwierdzone zmiany nowotworowe, czy znaleziono je już po leczeniu, ile po leczeniu raka wyjściowego, czy równoczesnie? Czy robiono PET, czy to zmiany w USG, TC? Na jakim etapie jest rozpoznanie, leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek Konin

Witam nie znalezli jeszcze źródła, mialem Pet i stad wiem gdzie są zmiany-przerzuty.mialem tez wszystkie badania, proszę o odpowiedz czy jest to do wyleczenia? prawdopodobnie ten przypadek jest nieoperacyjny. czekam na badania potwierdzajace leczeniem hormonalnym, jezli nie to tylko chemia. jakie są szanse na wyleczenie? jak dlugo mogę z tym życ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirku, nie odpowiem Panu na zadawane pytania, choc bardzo bym chciał, Za mało mam danych, a pytanie, które Pan formułuje o długość zycia w chorobie (wiem, jak w chorobie nowotworowej jest to ważne) powinno być raczej do Boga, jeśli jest Pan osobą wierzacą, tylko on wtedy milczy. Współczuje, bo jest Pan młodym człowiekiem, ale musi Pan wierzyć w medycynę, wspierać się kochająca rodziną i wierzyć w walkę o Pana, bo jest Pan młody i ma dzieci na wychowaniu. Lekarze, tak po ludzku biorą to też pod uwagę, widzać przecież rozpacz żony, dzieci, rodziny. Lekarze nie są bezdusznymi maszynami, bo tak źle osądza się chirugów - onokologów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek Konin

Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz ale jak czytam i słyszę o prośbie do Boga to wiem ze jest nie za wesolo, chociaż lekarz nie ukrywa ze dobrze nie jest. ale pytam czy są jakies szanse na wyleczenie, czy byly juz przypadki zaleczenia tej paskudy. czy chemia mnie wyleczy? są szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - szanse są, podobne do szansy znalezienia w ogromnym nieznanym lesie lesniczówki. Możliwe, ale trudne i z niewielkim stopniem prawdopodobieństwa. W takiej chorobie cieszyć się nalezy każdym rokiem, miesiącem, każdym dniem, Zwykle postępuje ona to tragicznego finału w czasie do dwóch lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek Konin

dziwne jest to że dobrze się czuję. Moze mi Pan odpowiedzieć jak szybko sie to rozwija? od kiedy nosze to w sobie? wykryto to u mnie niedawno, jest to niskozróżnicowany rak. czyli złośliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×