Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czerwona i krwawiąca rana na nodze po usunięciu włókniaka twardego


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 15 dni temu miałam usuwanego włókniaka z nogi, szwy ściągnięto mi po 12-tu dniach, do tej pory miałam zaklejoną ranę plastrem ale kiedy odkleiłam zobaczyłam nie małą dziurę całą czerwoną na około zaróżowione, na plastrze krew i jakiś płyn (sądzę że to osocze?!). Boje się że rana mogła mi się rozejść ze względu na umiejscowienie tego włókniaka, dodam że to mój pierwszy taki zabieg i kompletnie nie wiem czy tak to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie doszło do rozejścia się rany. Proszę się nie martwić w takim miejscu ciała jak Pani opisuje często tak się zdarza. Rana na pewno zagoi się, tylko proces będzie wolniejszy, przez ziarninowanie i blizna będzie większa. Ranę należy codziennie myć wodą z mydlinami i zmieniać opatrunki na świeże, suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wygląda to już zdecydowanie lepiej, rana jest sucha nic już nie cieknie, ale dalej jest taka dziura, wgłębienie, w każdym razie i tak udam się do chirurga aby to obejrzał. Słyszałam również o plastrach, które mogą to w jakiś sposób *zacisnąć* hmm jakkolwiek to brzmi. Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zostało szyte raz jeszcze, najpierw czymś psikał, później grzebał nożyczkami z wacikiem a później wziął się za szycie, bez znieczulenia. Moje pytanie teraz czy powinnam brać jakiś antybiotyk? czemu szył to ponownie, widziałam ze teraz jest zszyte tak jakby skóra na skórze-mocniej, czy tak to powinno wyglądać? Czy blizna będzie większa i jakie są szanse że znowu mi się to nie rozejdzie po ściągnięciu szwów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×