Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ania

Twardy guzek pod kostką zewnętrzną stopy - powikłaniem po stłuczeniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania
Witam 2 lata temu miałam wypadek w pracy.Kilka ciężkich palet spadło na tył mojej prawej nogi w obszarze łydka-kostka.Stłuczenie było bardzo silne,rozległe.Przez kilka dni nie mogłam sie poruszać.Miałam zrobione prześwietlenie,które wykluczyło złamanie.Już po 2 dniach noga była sino-czarna,bardzo opuchnięta,a po kilku tygodniach wyczuwalne liczne krwiaki podskórne.Do dnia dzisiejszego mam w tym obszarze inny,ciemniejszy kolor.Kilka dni temu wyczułam około 1 cm pod prawą, zewnętrzną kostką niewielki ( około 0,5 cm średnicy), twardy jak kość,niebolesny,nieruchomy guzek.Moje pytanie- czy tego typu zgrubienie,twardy guzek może powstać jako powikłanie w wyniku urazu opisanego powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Może oczywiście być to powikłanie po występujących krwiakach pourazowych. Czasami krwiak nie wchłonie się całkowicie tylko ulegnie zwłóknieniu i to może być ten guzek. Jednak często w tej okolicy powstają gangliony. Trudno cokolwiek napisać bez badania. Udaj się z tym problemem do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania
Bardzo dziekuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.