Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Piotr Ch.

Podwyższona bilirubina i alt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr Chojnacki
Co moze oznaczać podwyzszona bilirubina do 1,26 i alt 42,20 czy to duzo i czy to cos groznego jak to leczyc . Czy to grozi żołtaczka lub zapaleniem wateoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Taki poziom bilirubiny i aktywności ALT nie ma żadnego znaczenia klinicznego. Każdy aparat laboratoryjny ma 10% błąd pomiarowy (więcej lub mniej jak norma). Ewentualnie można wykonac powtórne badanie przy ścisłej diecie 24 godzinnej (bez mięsa i alkoholu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Przemysław
Witam, Właśnie odebrałem wyniki i nie wiem co to znaczy: Bilirubin total 1,37 mg/dL na zakres 0,4-1,1 Alt 65 u/L na zakres 0-41 Ast 31 U/L na zakres 0-40 tu wyglądaj dobrze. Na dniach wybiorę się do lekarza z wynikami ale chciałbym też wiedzieć opinie innych na temat tych wyników, mam 26 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anka
alat 65 jest podwyzszony trzeba pobrac troche tbl.esensjale forte i ci pomoże to jest cos z watroba moze lekkie stluszenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maria
mialam tez podwyzszone enzymy watrobowe ALAT i inne esensjale forte mi pomoglo badz dobrej mysli musisz troche pobrac tych tbl. a bedzie wszystko dobrze z watroba ale tego alatu 65 nie lekcewaz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.