Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele na jądrach a masturbacja


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!!! Mam 16 lat i 3 marca 201o roku przeszedłem zabieg usunięcia torbieli najądrza lewego. Były 2 torbielki. Pierwsza 4mm druga 2,5mm (której nie wycięto bo nie znaleziono). W sierpniu 2010 byłem na kontrolnym badaniu USG. Znaleziono torbiel, ale w prawym najądrzu o wielkości 2mm. Dzisiaj tzn. 3 grudnia 2010 byłem na kolejnym USG i znaleziono tą samą przy prawym jądrze o wielkości 2mm i przy lewym również 2mm. Oznacza to, że torbiel której nie znaleziono przy zabiegu została dzisiaj znaleziono ponownie na USG. Jest 0,5mm mniejsza. To dobry znak, że się wchłania. I teraz mam pytanie. Mianowicie, czy masturbacja może mieć wpływ na powiększanie i pojawianie się nowych torbieli? Torbiel nasienna jest to zablokowanie przepływu spermy. Im więcej razy się masturbujemy tym więcej spermy przepływa przez nasieniowody, prawda? Czy ma to jakieś konsekwencje? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie, czy masturbacja może mieć wpływ na powiększanie i pojawianie się nowych torbieli? - masturbacja nie powinna mieć na to żadnego wpływu Torbiel nasienna jest to zablokowanie przepływu spermy. Im więcej razy się masturbujemy tym więcej spermy przepływa przez nasieniowody, prawda? - każdy wytrysk powoduje przepływ spermy przez kanaliki nasienne i nasieniowody Czy ma to jakieś konsekwencje? - nie ma żadnych w przypadku torbieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jest to trochę denerwujące można powiedzieć bo co pójdę na USG to jakieś nowe 2mm wyskakują. Nie wiem. Nie chce kolejnego zabiegu i kolejnych 3 miesięcy bez uprawiania sportu i niczego związanego z wysiłkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×