Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie ze szczeliny odbytu u dziecka


Gość Julita z Rudy Śląski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Julita z Rudy Śląskiej

Mam 7 letniego syna. W październiku podczas oddania stolca zaczęło mu krwawić z odbytu. Pojechaliśmy zaraz na ostry dyżur chirurgiczny. Pan doktor zalecił stosowanie czopków i kremu Posterisan i zgłoszenie się do kontroli po tygodniu. Niestety po tygodniu podczas kontroli pani doktor (inna niż z ostrego) stwierdziła, że jeszcze się nie zagoiła ta szczelina i zapisała żel Solcoseryl, który po dwóch dniach przestałam stosować z powodu silnego świądu i wysypki. Z odbytu nadal pojawiała się krew więc udałam się znowu do chirurga w tej samej poradni i znowu był inny lekarz, który zalecił stosowanie nadal kremu Posterisanu. Dwa miesiące minęły synowi nadal pojawia się krew a ja nie wiem co mam robić bo co pójdę do tej poradni to inny lekarz i za każdym razem mnie zbywają, że to minie po tygodniu! Proszę o radę co mam dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zadbać aby dziecko wypijało większą niż zazwyczaj ilość płynów, następnie te maści mają sens tylko jeśli zostały przepisane po badaniu, dlatego też nie mogę wypowiadać się co do obecnej terapii. Jeżeli to leczenie nie pomoże a ból będzie się utrzymywał, to będzie do rozważenia zabieg. Jeśli być może ma Pani wątpliwości co do diagnozy można obejrzeć wnętrze odbytnicy, nawet per rectum. Jednak jeśli szczelina jest dobrze widoczna można od tego odstąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam syna 4 letniego jest po rozszsezeniu odbytu 3 miesiace temu w tej chwili wystapilo zapalenie wezlow chlonnych dziecko wymiotowalo 2 dni ale badania krwijest ok w usg wyszlo cos nie tak czy moze ktos podpowiedziec cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×