Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki i ból pod jądrami przy żylakach powrózka nasiennego


Gość mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zaczne od tego ze ponad rok temu lekarz urolog stwierdzil u mnie male zylaki powrozka z lewej strony. Minal rok i wydaje mi sie,ze zylaki sie powiekszyly i przeniosly sie na prawa strone.Oprocz tego mam rownierz zylaki na mosznie. obecnie przebywam za granica,stad tez moje pytanie do Pana,ktore brzmi: od ok 2 tygodni,kilka razy w ciagu dnia badalem sobie dosc intensywnie jadra.(mam nerwice lekowa).na jadrach nic nie wyczulem,ale za to pod jadrami czasami wyczuwalem takie guzki,ktore raz sie pojawialy i znikaly.takze po dosc mocnym dotykaniu tych guzkow badz zyl zaczalem odczuwac dosc mocny bol przy samym dotyku tego miejsca pod jadrami. Zastanawiam sie czy jest to powazny problem,czy tez jest to bol poniewaz dosyc mocno i czesto sprawdzalem to miejsce? Dodam ze jak leze to jadra sa gladkie,a w czasie dnia czuje na jadrach dosc powiekszone zyly. Prosze o odpowiedz Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból zapewne związany jest z nadmiernym drażnieniem jąder przez dotyk. Badanie jąder najlepiej wykonywać co kilka dni. W przypadku żylaków powrózka nasiennego naturalnym jest, że w czasie dnia zaczynają poszerzać się żyły jak i żylaki w przebiegu tych żyła. Oczywiście trzeba ten stan ponownie skonsultować z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×