Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha, zaparcie i żółć w stolcu przy guzie na jelicie grubym


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Moja mama (49lat)w październiku spędziła 2 tygodnie w szpitalu w tym czasie przeprowadzono wszelkie prześwietlenia i badania jamy brzusznej.Zmian w narządach nie stwierdzono,przeprowadzono badanie kolonoskopii na odcinku 40cm ponieważ wystąpiła jakaś blokada z powodu której kontynuacja badania była niemożliwa.Lekarze poinformowali nas jedynie , że coś jest na jelicie grubym najpierw, że to naciek potem, że guz,ale konkretnie niczego nie stwierdzono.Mamę wypisano do domu ,bóle ustały .01.12.10.mama trafia do szpitala znowu z bardzo silnym bólem brzucha, zaparciami,stolcem częściowo z żółcią i utrzymującą się temperaturą 37,2.Brzuch boli ją nawet kiedy kaszle,nie mogę patrzeć jak życie z niej uchodzi.Podłączoną ma kroplówkę z witaminami, a lekarz mówi tylko ,że *zobaczymy* , *poczekamy* , ale operacja będzie na 100%.Sama nie wiem co o tym myśleć,czy to możliwe że specjalista zna już diagnozę ale nam jej nie ujawnia ? , czy rzeczywiście do jej postawienia konieczna jest operacja?Widzę , że mama już nie ma siły , a Ja odwiedzając ją nie wiem gdzie patrzeć ,żeby nie dobijać jej swoimi łzami.Bardzo proszę o jakąś poradę .Uprzejmie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Operacja będzie nieunikniona i zapewne dość poważna. Przypuszczam, że nie ma jeszcze wyników badań histo=ptaologicznych, ale podejrzewam najgorsza sytuację, czyli raka jelita grubego. Bardzo ciężka choroba a skoro nie udało się zrobic kolonoskopii to i guz musi byc bardzo zaawansowny. Rokowanie nie jest pomyślne, ale dopóki nie ma wyników, dopóty nie wolno wyrokować. Przykro mi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×