Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone i przesuwalne węzły chłonne


Gość KAMIL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 17 lat i zauważyłem już od dłuższego czasu (ok. rok) , że wyczuwam węzły chłonne w pachwinach ( jest ich kilka) , w szyi( po jednym z lewej i prawej strony) i w pod pachach takze po jednym z kazdej strony.W pachwinach jest ich najwiecej(sa pojedyncze wezły ale takze sa jakies podluzne ok 2 cm).Węzły nie bolą i nie są przyczepione do skóry(mogę nimi lekko poruszać).Czy są twarde to nie wiem ale na moje oko to srednio. Czy to jest nowotwór węzłów chłonnych?Proszę o szybką i dłuższą wypowiedz na ten temat poniewaz okropnie sie boje isc do lekarza! Wkradł sie jeden błąd.Węzłami w pachwinie chyba raczej nie moge poruszać,ponieważ obslizguje mi sie palec na skórze...ale na szyi sie poruszają Ale sie strasznie boje :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba w tej sprawie zgłosić się do lekarza. On po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania. Takie uogólnione powiększenie węzłów chłonnych może sugerować proces rozrostowy układu chłonnego. Trzeba by na początku wykonać podstawowe badania krwi (np. morfologia, rozmaz krwi, OB, CRP, badanie ogólne moczu), aby ukierunkować dalszą diagnostykę. O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×