Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieżyt żołądka i opuszki dwunastnicy, deformacja powrzodowa odźwienika


Gość Franek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zanim dostanę się do lekarza proszę o wstępną interpretację: Dodam, że na razie nic mnie nie boli (tylko się odbija czasami), kiedyś miałem wrzody dwunastnicy. Została także zrobiona biopsja. Serdecznie dziękuję. Przełyk prawidłowy. Wpust prawidłowy, szczelny, na głębokości około 42 cm od lini zębów. Żołądek jest podatny na insuflację powietrza, o szarorózowej rozpulchnionej błonie śluzowej. Jeziorko sluzowe jest mętne niezbyt obfite. W okolicach dna żołądka w części przedodźwiernikowej śluzówka jest drobnoplamiście zarumieniona, pokryta punkcikowymi wybroczynami krwotocznymi. W części przedodźwiernikowej widoczne są cechy przerostu gródkowego śluzówki. Odźwiernik jest ziejący asymetryczny. Opuszka dwunastnicy jest zarumieniona zdeformowana powrzodowo - przewęzona przy przejściu do części pozaopuszkowej. Część pozaopuszkowa bez zmian. Diagnoza. nieżyt żołądka i opuszki dwunastnicy, deformacja powrzodowa odźwienika i opuszki dwunastnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to stan zapalny w żołądku i dwunastnicy oraz stan po przebytym wrzodzie dwunastnicy, który doprowadził do znacznego zniekształcenia dwunastnicy po zabliźnieniu wrzodu przejawiającego się jego deformacją. Dalsze leczenie farmakologiczne oraz dieta jak w chorobie wrzodowej. Prowadzeniem dalszym najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niezniszczalny

no ja mialem taki stan ze ledwo to przezyłem wymiotowałem krwią a bol był wykanczajacy miałem *zniekształcona dwunastnice odzwiernik zepsuty opuszke zniekształcona ,kłopoty z trawieniem .2 wrzody wielkosci orzecha i pocharatany zołądek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×