Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaparcia, bóle brzucha i osłabienie u dziecka


Gość IWONA 443

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc mam 3,5 letnią córkę nie wiem już co mam z nią zrobić od dwóch dni nie je nie pije temp.37,5C boli ją brzuch w okolicy pępka i mięśnie jest bardzo blada mocz bardzo skąpy,mętny i ciemny(2x na dobę)czasem ma dziwne drżenie ciała i oczywiście zaparcia(od roku bierze Lactulosum,Debridat i czasem Dicoman zalecenie lekarza a w ostateczności lewatywa raz na tydzień) przeszła 3x kurację bo miała potwornie dużo owsików ostatnia kuracja skończyła się 4 dni temu lekarz dał nam dzisiaj tylko skierowanie na ogólne badanie moczu i morfologię czy to wystarczy?Proszę bardzo o odp.jakich badań powinnam się domagać bo oprócz w/w innych nie robiliśmy.A lekarz stwierdził że skoro dziecko nie je nie pije to nie ma się czym wypróżniać.(może to zakażenie lambią lub czymś podobnym)nie wiem już jak jej pomóc.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lekarz pediatra zalecił tylko takie badania to na pewno wie co robi i za pewno powinny być wystarczające. Oczywiście można jeszcze wykonać dodatkowe badania np. kał na lamblie czy inne pasożyty. Z uwagi jednak na stan dziecka, przewlekłe zaparcia radziłbym jeszcze z tymi problemami zgłosić się do gastroenterologa dziecięcego, który powinien podjąć być może dodatkowe badania (być może wykonanie USG jamy brzusznej, gastroskopii, a nawet kolonoskopii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×