Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie SCC po usunięciu tarczycy przy raku brodawkowatym


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie mama jest po operacji usunięcia całej tarczycy (rak brodawkowaty) po wyjściu ze szpitala dostała wskazania dotyczące dalszego leczenia jest w nich zawarte m.in. że ma się za miesiąc zgłosić do poradni celem wykonania 3 dniowego ambulatoryjnego badania SCC. co to oznacza ? czy mama będzie w szpitalu przez 3 dni czy ma dojeżdżać codziennie ? jeśli będzie w domu przez ten czas to czy jest to dla nas duże zagrożenie(nie ma małych dzieci) ? dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam też trzy dni na badaniach SCC tarczycy.Trzeba zapewnić sobie nocleg i dochodzić na badania. Pierwszego dnia robią wyniki z krwi.Drugiego robią USG tarczycy i podają jod. Potem robią scyntografię szyi.Trzeciego dnia robią scyntografię ciała bez szyi. Po tych badaniach czekałam na wyniki i rozmowę z lekarzem. Po podaniu jodu, nie mogłam zbliżać się do ludzi.Trzeba było dzieci odizolować. Każdorazowo po skorzystaniu z toalety czy wanny, musiałam dokładnie myć urządzenia sanitarne. Nieraz było zabawnie, jak pielęgniarki i lekarze odsuwali się od nas , krzycząc, że jesteśmy napromieniowani. Zagrożenie jest dla rodziny a szczególnie dla dzieci i korzystanie z tych samych sanitariatów. Te badania nie bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×