Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeszczep wątroby przy alkoholowym stłuszczeniu wątroby


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! chciałabym sie dowiedzieć ile czasu zostało osobie która ma: (zdjagnozowane rok temu) - cukrzycę insulinozależną - wrzody dwunastnicy - przeszła przez operację polegająca na zespoleniu żołądkowo-jelitowym na skutek zamkniećia światła dwunastnicy z powody zrostów (wrzodów) - stłuszczenie wątroby ( alkoholowe) ORAZ (zdjagnozowane w tym roku): - ropień wątroby (leczenie operacyjne z powodu pęknięcia ropnia i zapalenia otrzewnej) - w dalszym ciągu zapalenie otrzewnej - chyba *ostrą niewydolność wątroby* (tak *chlapnął* lekarz na korytarzu który nie miał chociaż 2 min na rozmowę ze mną :( - od dwóch dni silne wodobrzusze mimo drenu a właściwei dwóch (jednego odprowadzającego ropę, drugiego płyn gromadzący się w jamie brzusznej), schodzi bardzo mało płynu, w tej chwili ta osoba jest w szpitalu, dostaje leki moczopędne (furosemid) i po 2 dniach zaczęła obficie oddawac mocz ( w ciągu tych dwóch dni kiedy pojawiło się wodobrzusze oddawanie moczu było bardzo skąpe, mimo brania leku furosemid w tabletkach). Błagam o napisanie mi ile tak orientacyjnie może żyć osoba z takimi dolegliwościami i czy przy takich powikłaniach mogłaby zostać wciągnieta na listę osob do przeszczepu wątroby, albo czy dałoby coś gdzyby dawcą była osoba spokrewniona (brat) i czy wystarczyłby fragment wątroby?! Proszę o odp i z góry serdecznie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby rozważać przeszczep wątroby, który tu może być wskazany, obowiązkowy jest warunek co do długości okresu bez nadużywania alkocholu (ostetnie 2 lata), co do długości życia - maksymalnie 1 m-c od pojawienia się nasilonego żółtego zabarwienia skóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję przepięknie Panie Mateuszu za odpowiedź! Wlasnie wróciłam ze szpitala, pani dr powiedziała mi że ropień się ewakuuje, na zapalenie otrzewnej dostaje antybiotyk dożylnie, w dalszym ciągu furosemid - również dożylnie, brzuch spada, mocz jest oddawany często i w duzych ilosciach, żóltego zabarwienia skóry nie ma, białek ocznych również nie. Pani dr. powiedziała mi, że myśli, że powinen z tego wyjść... Nie chce mi się w to zbytnio wierzyć.... ale cóż.. Jak to niektórzy mówią : * nadzieja umiera ostatnia...* Mam jeszcze pytanie, gdzie można znaleźć dodatkowe informacje na temat przeszczepu?! Do kogo można się zwrócić?! do odpowiedniej poradni? Jechać do hepatologa?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy w przypadku przeszczepu wątroby a w zasadzie jej fragmentu od osoby spokrewnionej (brata) grupa krwi musi być zgodna?! Pacjent o którym mowa ma grupę 0rh+ natomiast brat ma Arh+, czy to byłaby już dyskwalifikacja?! Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×