Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrzody dwunastnicy, stłuszczenie i ropień wątroby, zapalenie otrzewnej


Gość lvlyszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym sie dowiedziec jakie sa rokowania przy takich schorzeniach : - cukrzyca - wrzody dwunastnicy - w ubiegłym roku operacja polegająca na zespoleniu żołądkowo-jelitowym na skutek zamkniecia swiatła dwunastnicy z powodu zrostów (wrzodów) - biopsja wątroby (stłuszczenie poalkoholowe bez zmian nowotworowych) - w tym roku, zdiagnozowanie ropnia na wątrobie po 4 miesiącach od wystapienia pierwszych objawów (pierwsze objawy pojawiły się we wrześniu b.r. gorączka, dreszcze, podwyższony poziom leukocytów) mimo hospitalizacj diagnoza została postawiona 2 tyg temu kiedy ropień pekł i doszło do zapalenia otrzewnej) - Operacja polegająca na oczyszczeniu jamy brzusznej z ropy + pozostawiony dren oczyszczjący z ropy - zapalenie otrzewnej w dalszym ciągu - szybki spadek wagi ciała - wodobrzusze z trudnością w oddychaniu - prawdopodobnie cięzka niewydolność watroby ( tak lekarz *krzyknął* do mnie idac korytarzem i jawnie nie mając ani chwili by ze mną zamienić słowo) Nie ma nikogo kto chciałby ze mna porozmawiać, wytłumaczyć powiedziec ze... Podejrzewam ze stan jest bardzo cięzki, widze to. Intuicyjnie czuję, że rokowania są bardzo niepomyślne... Chciałabym sie dowiedzieć ile czasu mu zostało?! Wyników nie mam bo są w szpsitalu, wypisu z odziałuu chirurgi jeszcze tez nie mam, może za tydzień będzie mam dzwonic i dowiadywac sie. W tej chwili pacjent przebywa na odziale internistycznym. Z drenu niewiele schodzi wody, dostaje furosemid dozylnie, dziś nastapiła poprawa w pracy nerek i oddawaniu moczu, brzuch jakgdyby trochę spadł, ale gdy wychodziłam z sali po kilku godzinach przebywania tam, zauwazyłam ze brzuch jakby znow zaczał sie powiekszac, albo ja juz jestm przewrażliwiona... Nie wytrzymuje juz psychicznie tego wszytskiego! Od ponad roku prawie nie wychodzimy ze szpitali... juz mam dośc... ja juz nie moge patrzeć na cierpienie i mękę..... Bardzo prosze o podpowiedź czy długo jeszcze będzie sie tak męczył?! I czy woda która zejdzie poprzez dren (nawet te małe ilości) i poprzez większa ilośc oddawanego moczu... może przybierać na sile i powracać dużo szybciej i z duzo wieksza ilościa?! Błagam o odpwoiedź!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o podpowiedź czy długo jeszcze będzie sie tak męczył? - niestety przy krańcowym stadium niewydolności wątroby (a tak to wygląda) zwłaszcza ze schorzeniami dodatkowymi jak wyżej rokowanie jest bardzo złe (czasami nawet kilku miesięczne), nie mogę dokładnie ocenić rokowanie bez szczegółowych informacji klinicznych i to rozległych I czy woda która zejdzie poprzez dren (nawet te małe ilości) i poprzez większa ilośc oddawanego moczu... może przybierać na sile i powracać dużo szybciej i z duzo wieksza ilościa? - niestety, ale płyn w otrzewnej może nadal zbierać się mimo sprawnego funkcjonowania drenu oraz prawidłowego oddawania moczu - niestety, ale choroba jest nieprzewidywalna i nie można jednoznacznie określić jej przebiegu, czasami dochodzi do poprawy na skutek okresowej regeneracji funkcji wątroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×