Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kurczowe bóle w podbrzuszu, brak apetytu i gorączka


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moje problemy z układem pokarmowym rozpoczęły się ok kwietnia tego roku, objawiały się skurczowymi bólami w podbrzuszu oraz biegunką oraz brakiem apetytu (schudłem ok 15-20kg) udałem się do gastrologa, który zalecił mi wykonanie kolonoskopii, kolonoskopia wykazała liczne uchyłki jelita grubego oraz zostały wycięte 2 polipy ok 3-4 mm, badanie histopatologiczne wykazało polip zapalny. Po ok tygodniu po wykonaniu kolonoskopii pojawiały się stany podgorączkowe, mój lekarz rodzinny zrobił podstawowe badania krwi, które wykazały niedobór żelaza, oraz podwyższone CRP ok 80mg. Trafiłem do szpitala na oddział wewnętrzny, w szpitalu po wielu badaniach stwierdzono: GASTROSKOPIA : - refluks żołądkowy - refluks żółciowy - badanie histopatlogiczne w normie USG: 2 polipy w woreczku żółciowym BADANIA KRWI: - niedokrwistość mikrocytarna - sideropenia Markery nowotworowe w normie, RTG klatki piersiowej, brzucha w normie, w międzyczasie zrobiłem badania na przeciwciała pod kątem lambiozy we krwi, które wyszły pozytywnie, rozpocząłem kuracje metronidazolem pierwsza tura 3xdziennie przez 10 dni, kuracja powtórzona 4 tygodnie później 3x dziennie przez 7 dni, kontrolne badania pod kątem lambiozy wykazały wyleczenie z tego pasożyta. W chwili obecnej lekarze ze szpitala poddali się co do zdiagnozowania mojego problemu wykonałem TK jamy brzusznej- wszystko w normie W chwili obecnej cierpie nadal na brak apetytu jem bardzo mało, główne dolegliwości to wzdęcia, zaparcia kurczowe bóle w podbrzuszu nasilające się wieczorami towarzyszy im podwyższona temp ciała ok 37,6 C oraz osłabienie. Proszę o poradę gdzie jeszcze mogę się zgłosić i gdzie szukać POMOCY jakie jeszcze badania mogę wykonać, podejrzewam u siebie przewlekły stan zapalny umiejscowiony w jelicie cienkim. dodam jeszcze że mam 28 lat, z góry dziękuję za rzeczowe porady i sugestie Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym pójść na kontrolę ponownie do gastroenterologa, który powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Raczej powinna być wykonana ponownie kolonoskopia, gdyż objawy raczej wskazują na patologię właśnie w zakresie tego odcinka przewodu pokarmowego (tak sugerują objawy). tan zapalny w jelicie cienkim to rzadkość. Aby zdiagnozować jelito cienkie trzeba by wykonać badanie z użyciem kapsułki endoskopowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×