Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmienione odczynowo węzły chłonne w okolicach kątów żuchwy


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Panie dr byłam na usg węzłów chłonnych, bo przy dotykaniu szyi coś sobie wyczułam i wynik brzmi: w okolicach kątów żuchwy zmienione odczynowo węzły chłonne wielkości do 1cm. Wszystkie mają zachowaną strukturę. Czy jest się czym martwić, czy to częste zjawisko? Co to znaczy, że mają zachowaną strukturę? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest się czym martwić, czy to częste zjawisko? - nie ma raczej powodów do obaw przy takim oopisie węzłów chłonnych, węzły chłonne są powiększona na skutek jakiegoś odczynu zapalnego w pobliskiej okolicy (zęby, gardło, migdałki) lub też na skutek uogólnionego zakażenia organizmu (wirusy, bakterie), to normalna reakcja węzłów chłonnych na proces zapalny Co to znaczy, że mają zachowaną strukturę? - to znaczy, że są naturalnie powiększone, bez podejrzenia procesu rozrostowego (nowotworu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie doktorze byłam na usg wezłow chłonnych poniewaz laryngolog wymacał ze jest radiolog stwierdził ze to normalny wezeł w opisie brzmi widoczny wezeł w niewielkiej zatoce tłuszczowej o 9 mmn wezeł chlonny nie boli mnie nawet nie wiem jak długo go mam dziekuje za otpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktorze jak wygląda węzeł chłonny do ktorego mogł nastąpic przerzut bo lekarz mi sugeruje ze to moze byc przerzut w usg widoczny pojedynczy węzeł chłonny w niewielkiej zatoce tłuszczowej o 10mm węzeł jest podrzuchwowy.wczesniej w porze zimowej gdy pracowałem nonstop miałem chore drogo odechowe w dodatku kicham nonstop na tle alergii .prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×