Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powracające zapalenie jądra


Gość marian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po raz 4 w tym roku dostałem zapalenia jądra. Wcześniej leczyłem się na to zaledwie 1.5 miesiąca temu, a przedtem miałem to już dwa razy. Za każdym razem dostaję doxycyclinum i biseptol i wszystko mija. Ale powtarzalność tego problemu jest nie do zniesienia i zaczyna mnie to poważnie martwić. Jakie mogą być przyczyny tak częstego pojawiania się tego zapalenia, czy może to być spowodowane jakimś ogólnym osłabieniem organizmu? Jak i czy można temu zapobiegać? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musi Pan zostać poddany dokładnej diagnostyce czyli np. USG układu moczowego, badanie moczu i nasienia, być może posiew moczu i nasienia. Nawracające zapalenia jądra powinny zwrócić uwagę na nieprawidłowości oddawania moczu - o tym, czy ta czynność jest prawidłowa, może zdecydować tak zwane badanie przepływu cewkowego. Wszelkie nieprawidłowości w tym badaniu pozwolą zdiagnozować przyczynę stanów zapalnych - na przykład nieprawidłowo wysokiego oporu cewkowego związanego z wadą anatomiczną lub zaburzeniami czynnościowymi. Oczywiście diagnostyką i leczeniem powinien zająć się urolog. Po analizie wszystkich wyników tychże badań zadecydować dopiero można o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam Ten Sam Problem w Marcu 2012 roku trafiłem do szpitala na Zapalenie jądra podali Mi leki i po 12 dniach opuchlizna zeszła i jądro wróciło do normalnosci , po 4 miesiącach miałem nawrót w szpitalu odrazu mnie otworzyli aby sprawdzić czy nie doszło do skrętu, lekarz powiedział że u mnie to nie możliwe ,przy okazji sciągneli mi płyn w ciągu 7 dni leżenia w szpitalu doszło do całkowitej degradacji jądra */ . Usunęli mi ponieważ nie było co ratować ,chciałbym wiedzieć czy moje prawe jądro jest zagrożone ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×