Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jedzenie przy stencie w przewodzie pokarmowym


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam takie pytanie,moja mam ma raka przełyku 2 dni temu załozono jej stent gdzyz nie mogła przełykac. Jak nalezy jesc ze stentem? kiedy mozna wprowadzic normalne jedzenie?czy tylko same miksowane rzeczy. Ile czasu musi upłynac zeby jesc wszystko? prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama ma 64 lata.Jest to nowotwór złosliwy płaskonabłonkowy przełyku,sa juz przerzuty do oklicznych wezłów chłonnych. T3N1. Mama ma cukrzyce i leczy sie na serce.Mama bardzo schudła nie ma smaku,jest po chemi i radioterapi. Ciezko jej przełykac i teraz nie wie jak moze jesc ,czy wszystko. Lekarze tylko powiedzieli ze na poczatku tylko miksowane ,ale jak długo i co potem.Mama musi jesc zeby nabrzc sił. Prosze mi cos poradzic ! Mama boi sie zeby ten stent sie nie przytkał,lekarze nic jej nie powiedzieli jak ma postepowac,jak jesc,chciałaby zjesc normalne jedzenie jak wszyscy . Przez 6 tyg w szpitalu był karmiona dozylnie kroplówkami,gdyz nie mogła nawet sie napic. Teraz ma ten stent i nie wie jak funkcjonowac z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja mama ma też załozony stent i niestety tez nikt nam nic nie wytłumaczył naszczęście lekarz rodzinny dobrze się mamą opiekuje bardzo jej za to dziękujemy jedzenie tylko płynne i miksowane jogurty i budyń ale mamy problem bo bardzo ją boli i nawet nie pomagają leki z morfną może pani mi coś poradzi na ten ból. mama jak już jej brakuje sił to dostaje w domu kroplówki z witaminami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×