Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przykry zapach z ust w momencie przełykania


Gość Grażyna

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podpowiedz jakie mam zrobić badania,żeby wyeliminować przykry zapach z ust,który pojawia się w momencie przełykania śliny.Nadmieniam,że zęby mam zdrowe,gardło też.Miałam sensacje jelitowe ,prawdopodobnie zespół jelita drażliwego(przypuszczenie lekarza).Te dolegliwości ustapiły.Mam często wzdęcia ,szczególnie jak się zdenerwuję i ten przykry,krępujący zapach .Proszę o radę,czy można pozbyć się tej dolegliwości i ew.jak długo to potrwa?Czy można leczyć farmakologicznie? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba znaleźć podłoże tych objawów. Radziłbym więc w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem (ocena górnych dróg oddechowych) oraz gastroenterologiem (zapewne konieczne będzie wykonanie gastroskopii celem oceny górnego odcinka przewodu pokarmowego). Trzeba znaleźć podłoże problemu, aby móc włączyć odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gastroskopia wykazała refluks i przepuklinę. Przyjmuję famogast i anesteloc, leki te zmniejszają dolegliwości żołądkowe, ale niestety w żaden sposób nie likwidują brzydkiego zapachu z ust. Co robić? Naprawdę jest to przykra dolegliwość. Proszę o radę. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe leczenie refluksu powinno spowodować ustąpienie tego objawu. Leczeniem powinien zająć się gastroenterolog. Są leki które wzmagają kurczliwość dolnego zwieracza przełyku i powodują szybsze opróżnianie żołądka z zalegającej treści pokarmowej (leki prokinetyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systematycznie chodzę na wizyty do gastrologa, stosuję zaleconą dietę i przyjmuję przepisane leki. Mimo to mam bardzo nieświeży oddech, zęby staram się myć bardzo dokładnie, ale nawet po pół godz. od mycia stają się żółte, oprócz brzydkiego odechu mam okropny smak w ustach. Dodam że zęby mam wszystkie wyleczone. Nie rozstaję się z gumą do żucia, zużywam po kilka paczek dziennie. Nie wiem jaka jest przycznyna, ale naprawdę utrudnia mi to życie. Czy może trzeba powtórzyć gastroskopię albo wykonać jakieś inne badanie? Czy zmiana leków mogłaby pomóc? Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia ja też mam ten sam problem, naprawdę utrudnia mi to życie i aż wstyd mi się robi jak nagle ludzie wkoło mnie zatykają nos bo to aż taki nieprzyjemny zapach. Nie wiem już co robić. Mam również stwierdzony refluks ale leki nie pomagają, próbowałam tez diety bez cukru i białka ale nie dała żadnych efektów, czyściłam kilka razy jelita hydrokolonem i nic. Może jest jeszcze coś czego nie próbowałam więc proszę o jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×