Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie przesuwalnych i rosnących guzków w piersi


Gość małgos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 23 lata. 7 miesięcy temu robiłam usg piersi. Konsultowałam się z dwoma lekarzami oto opis pierwszego usg: *echostruktura piersi typu dojrzałego, poziom ech. jednorodny, przewody mlekowe nieposzerzone, doły pachowe bez patologicznych ech. pierś prawa-obecność 3 zmian ogniskowych, o takim samym charakterze fibroadenoma godz 3 max 30mm godz 2 10mm godz 6 17mm pierś lewa-obecność 3 zmian -//- godz10 15mm godz4 11mm, podbrodawkowo 12mm* opis drugiego usg: *piersi gruczołowe w prawej na godz 3 guzek lity(FA?) o wym ok. 30mm w lewej godz10 podobna zmiana o wym ok 14mm BIRADS 3 W dołach pachowych bez powiększonych węzłów chłonnych. Obaj lekarze stwierdzili ze to nic poważnego, jeden z nich zalecił biopsję i wycięcie dwóch największych guzów, zaś drugi lekarz kazał kontrolować je co pół roku. Wydaje mi się że ten w prawe piersi 30mm się powiększa i dlatego się martwię ale mnie nie boli. Chciałam zapytać czy muszę go wyciąć już czy za rok lub dwa? obawiam się że z biegiem czasu może zrobić się coś poważnego z tego, jednak nie boję się zabiegu lecz blizny na piersi, która będzie widoczna. Czy rozcięcie będzie w miejscu guza czy można je zrobić bliżej sutka aby nie było widoczne? guz ten można przesuwać. proszę jak najszybciej o radę. z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać czy muszę go wyciąć już czy za rok lub dwa? - radziłbym dobrze wyczuwalne guzy, zwłaszcza ten o średnicy 30 mm wyciąć i to w trybie dość pilnym (miesiąc, dwa) Czy rozcięcie będzie w miejscu guza czy można je zrobić bliżej sutka aby nie było widoczne? - jeśli guz znajduje się niedaleko od otoczki brodawki sutkowej to można go wyciąć w granicy otoczki przez co blizna będzie bardzo słabo widoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×