Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka po jedzeniu po wycięciu jelita


Gość maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mialem 31.10 operacje wycięcia jelita (ponad metr), przy duzym krwotoku i zespolenia kosci. (wypadek komunikacyjny) do dzisiaj mam biegunki - wizyty w toalecie zaraz po jedzeniu. w szpitalu dawano mi leki, przez co mialem nad tym wieksza kontrole. po wypisaniu do domu (4 dni temu) odstawiono mi leki. stolec wg mnie zaczyna byc powoli coraz gęstszy, ale wypróżnianie ok. 4-5 razy na dobe. czy to tak ma być, czy zgłosić sie do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wycięciu tak dużego odcinka jelita mogą takie problemy występować czyli biegunki. Radziłbym zastosować dietę bogatobiałkową, ubogobłonnikową, bogatą w witaminy i minerały. Można także w czasie biegunek zastosować leki zmniejszające perystaltykę jelit np. loperamid. Z czasem stolec powinien zagęszczać się i powinno dojść unormowania liczby wypróżnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazylem 72kg, teraz 59. utrzymuje sie to od prawie 2 tygodni. w szpitalu właściwie zeszła ze mnie masa. rozmzwialem z lekarzem z przyszłej rodziny. Powiedział, że tak rozległe obrażenia to duży koszt energetyczny do regeneracji. odnośnie biegunek, to okres przejściowy. Nie był w stanie powiedzieć ile może trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, piszę jeszcze raz o moim przypadku, moze komuś się to przyda. po ok 6 tygodniach zaczęło się wszystko powoli normować. ostatnio od 3 dni zacząłem przyjmować enterol. osobiście polecam, gdyż chodzę do toalety 1-2 dziennie. stolec gęstszy. nie wiem co będzie po odstawieniu leku, ale póki co - działa świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×