Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refundacja założenia opaski na żołądek


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Witam.Mam 25 lat moja waga to 110 kg przy wzroście 178cm.Czy kwalifikuję się na taką operację,która będzie refundowana przez NFZ.Coraz częściej mam problemy ze stawami kolanowymi i z kręgosłupem.Stosowałam już różne diety niestety żadna nie przynosiła zadowalających mnie rezultatów.Najwięcej schudłam 5 kg a za kilka tygodni kilogramy te wróciły mimo że schemat żywienia był nadal taki sam.Jeśli się kwalifikuję to co mam zrobić aby się zapisać na taką operację.jestem z małej wsi i nasi miejscowi lekarze szczerze mówiąc nie za wiele wiedzą co jak i gdzie?Błagam jestem już na skraju wyczerpania psychicznego.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania do chirurgicznego leczenia otyłości - otyłością III stopnia (BMI*40 kg/m2) - otyłością II stopnia (BMI*35 kg/m2), jeżeli występują dodatkowe choroby związane z otyłością (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zespół obturacyjnego bezdechu sennego, ciężka choroba zwyrodnieniowa stawów). Pani BMI wynosi 34,7 więc ewentualnie mogłaby się pani kwalifikować do operacji jeśli występują u Pani schorzenia dodatkowe jak wyżej. Jednak warto byłoby wcześnie skonsultować się w tej sprawie z poradnią leczenia otyłości. Patrz strona: http://zdroweodchudzanie.pl/kat,centrum_leczenia_otylosci,lista,artykuly.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam 28 lat i przy wzroście 161 cm wzrostu waże 121 kg i naprawdę przeszkadza mi to strasznie nie chce mi sie poprostu już żyć nic mnie nie cieszy . Próbowałam wielu diet które kończyły sie porażką. Czy kwalifikowałabym sie na zabieg z NFZ. Nie stać mnie na opłacenie takiej operacji. Jestem z pod wrocławia i chciałbym wiedziec gdzie sie udać w tej sprawie. Prosze o pomoc bo nie chce juz dłuzej tak życ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 54 lat jestem osobą otyłą 154cm i 108kg. Wiem że muszę schudnąć bardzo się często łamie, obecnie kręgosłup. Gdzie i jak mam załatwić opaskę żołądka aby zacząć odchudzanie, próby samodzielne nie dają efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Doroty: Pani BMI wynosi prawie 47kg/m2 czyli kwalifikuje się Pani do leczenia operacyjnego otyłości. Najlepszym ośrodkiem leczącym otyłość metodą laparoskopową jest ośrodek w Wejherowie. patrz strona: http://www.ceynowahosp.com.pl/pl1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marty: Proszę znaleźć sobie jakiego dobrego dietetyka. Silną wolą i dobrą dietą można skutecznie walczyć z otyłością. Co do leczenia operacyjnego polecam zabiegi laparoskopowe zmniejszające całkowicie objętość żołądka nie wykorzystujące materiałów syntetycznych (np. typu opaska). Polecam skonsultować się i leczyć w ośrodku mającym duże doświadczenie w leczeniu bariatrycznym. Ośrodek znajduje się w Wejherowie. Patrz strona jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość izabella

Mam 26 lat 164 cm i waże prawie 90 kilo po wielu dietach w tym meridią odchudzanie przynosiło mizerne rezultaty a waga pozniej wracała z nawiazka mimo tego, że bardzo uważam na to co jem....chciałabym sie dowiedzieć gdzie sie udac aby dostać żetelna pomoc albo informacje czy kwalifikuje sie na operacyjne refundowane leczenie....bo widząc co sie zemna dzieje nie zamieżam sie doprowadzic do skarajności ( bo z tego co widac to w naszym kraju jedyn metoda na uzyskanie bezpłatnej pomocy- to zrobić z siebie potrwora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 28 lat 164 wzrostu i waże 94 kilo co niestety zaczyna być uciążliwe. niestety najwiekszym problemem jest martwica kości na którą jestem chora od lat i każde kilogramy w górę zbliżają mnie do kalectwa gdyz stawy nie utrzymuja mojego ciężaru.myślałam o operacji ale nie stać mnie na nią a niewiem czy nawet się kwalifikuje na refundacje z nfz.prosze o rade.monika z pabianic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 52 lata przy wzroście 158 ważę117 kg ,bolą mnie kolana śród stopie kręgosłup nie mogę spać bo dusze się w nocy do tego wciąż kaszlę plując flegmą, dostaję zadyszki idąc nawet wolno.Czy przysługuje mi refundacja na założenie opaski .gdzie mam w Białymstoku się zgłosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gdzie trzeba sie udac by załatwic wszystkie formalnosci i badania na zabieg opaski na żoładek i możliwosc refundacji na kasę chorych niestety jest to kosztowa operacja a z tego co czytam wypowiedzi to jest to możliwość .Mam 31 lat ważę 115 kilo przy wzrośćie 158 .W lipcu wybieram sie do sanatorium ale wiem że to nie wystarczy więc chciałabym poddać sie zabiegu, jestem zmęczona psychicznie moją otyłością.Jestem z olsztyna POZDRAWIAM ANNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika

witam,mam 24lata 164cm i waże 114kg stosowałam różne diety i nic nie pomoglo coraz częściej po przejsciu paru metrów strasznie bolą mnie plecy puchną mi nogi szybko sie męcze mam już tego dosyc ponieważ mam dwuletniego synka i czasami nie mam siły się nim zająć.czy jest szansa zeby chirurgiczne założenie opaski na żołąde3k zostało mi zrefundowane ??i co musze zrobić gdzie sie udać żeby do tego doszło bardzo prosze o odopwiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 28 lat i przy wzroście 175 cm ważę 130 kilo!!! Czuję się z tym okropnie żadna dieta nie przynosiła większego rezultatu...Po każdej z diet przybierałam jeszcze więcej...Ostatnio nawet szybkie chodzenie jest dla mnie trudnością,szybko się męczę i tracę oddech...Pragnę schudnąć dla siebie dla swojego zdrowia i dla moich dzieci bo boję się że moja otyłość może mnie zabić.Błagam o jakieś namiary i informacje o miejscach i możliwościach refundowania takiego zabiegu...Z góry z całego serca dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam na inię ewa mam 33 lata i przy moim wzroście 173 ważę 140 kilo stosowałam już tyle diet że nie da się tego wyobrazić i nic po każdej diecie przybyło więcej kilo mam już zwyrodnienie kręgosłupa i jest mi coraz ciężej mam troje dzieci i przy zabawie szybko się męczę nie mogę już na siebie patrzeć proszę czy jest możliwość na refundowany zabieg proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Iwona przy wzroście 168 ważę około 127 kg, mam 20 lat, dodam że od zawsze więcej ważyłam i mimo stosowanych różnych diet i ćwiczeń trudno mi schudnąć, dodatkowo mam kamienie w woreczku żółciowym i troche stłuszczoną wątrobe, rok temu przechodziłam szereg badań, jestem studentką czy przysłuchuje mi refundacja takiego zabiegu. Pozdrawiam i dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imie Magda mam 35lat waże 119kg przy wzroście 168 choruje na haszimoto i mam problem z otyłością czy kwalifikuje się na operacje zmieszenia żałątka i w jaki sposób można to załatwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imie Iza mam 3lat waże 112kg przy wzroście 163 mój BMI wynosi pow.42 mam ogromny problem z otyłością i jest mi z tym bardzo zle. Nie stac mnie na operacje plastyczne ani zadne prywatne operacje zakładania opaski czy zmniejszania żoładka.Chciałabym zapytac czy kwalifikuje się PRZE NFZ na operacje zmieszenia żałątka i w jaki sposób można to załatwić...Dodam ze jestem z okolic Gdańska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imie Iza mam 33lat waże 112kg przy wzroście 163 mój BMI wynosi pow.42 mam ogromny problem z otyłością i jest mi z tym bardzo zle. Nie stac mnie na operacje plastyczne ani zadne prywatne operacje zakładania opaski czy zmniejszania żoładka.Chciałabym zapytac czy kwalifikuje się przez NFZ na operacje zmieszenia żołądka i w jaki sposób można to załatwić...Dodam ze jestem z okolic Gdańska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam na imie jola mam 50 lat waze116 kg przy wzroscie 160cm ,mam ogromny problem z chodzeniem ,choruje na kregoslup ,nadcisnienie ,tarczyce ,chcialabym cos z tym zrobic ciagle sie odchudzam ale niestety waga powraca jeszcze wieksza ,jak mozna zrobic operacje zmiejszenia zoladka lub zalozyc paskę ?chciałabym to zrobic na kase chorych czy ktos moze mi udzielic informacji gdzie mam sie zglosic ? z gory dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak wasze wpisy i myślę że mnie też to dotyczy ważę 90 kg przy wzroście 158 cm i wieku 33 lat choruję na kręgosłup, nadciśnienie i podwyższony cukier.Jestem po wielu różnorodnych dietach począwszy od tabletek kończąc na zupkach typu cambridge ,dietę białkową ,kopenhadzką i innych. Czy ja kwalifikuje się do tej operacji jestem z okolic Warszawy. proszę o kontakt przez e-mail :asierp@op.pl. Czy ktoś może mi powiedzieć jak zacząć tą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu z założeniem opaski na żołądek. Trzeba mieć BMI 40 i więcej, lub 35 i jakieś schorzenia. Oczywiście wszystko za darmo- na NFZ. Więcej informacji na www.otyłość.org W wielu ośrodkach na terenie całego kraju są robione tego typu zabiegi. Ja mieszkam na Śląsku, czytałam bardzo pozytywne opinie o dr Dyaczyńskim. Obecnie przyjmuje on w Szpitalu Kolejowym w Katowicach.Bierze się skierowanie od lekarza rejonowego- dostałam bez żadnego problemu, jestem po wizycie u pana doktora i niedługo będę na diagnostyce, na której robi się wszystkie niezbędne badania. Potem dostanę informację, kiedy zabieg. Wszystko bez zbędnych problemów. Mam 55 lat, 154 cm wzrostu i ważę 98 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ....mam 39 llat i ważę 135kg przy wzroście 164 .Chciała bym dowiedzieć się na temat założenia opaski na żołądek gdzie mam się zgłosić z tego co wiem to bym się kwalifikowala.....prosze o jakieś informacje oczywiście na NFZ.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dr Michała Dyaczyńskiego, który jest świetnym chirurgiem bariatrą. Przyjmuje w Szpitalu Kolejowym w Katowicach w środy. W Bielsku- Białej robione są zabiegi zakładania opaski. Nr telefonu do dr 723070800, pan dr jest bardzo miłym, przystępnym człowiekiem, bardzo życzliwie nastawionym do pacjentów. Oczywiście wszystkie zabiegi opaskowania są za darmo, na NFZ. Terminy bardzo krótkie, bo dopiero od stycznia 2013 roku będą wykonywane w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej na ul. Bystrzańskiej 5. Są tam fantastyczne warunki. Też się zdecydowałam na tę operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Agnieszka choruję na cukrzycę typu pierwszego do tego mam niedoczynność tarczycy, odchudzam się od zawsze ważę 79 kg przy wzroście 169 wiem cze to jest lekka nadwaga ale nie mogę sobie poradzić nie chudnę stosuję dietę i ćwiczę i ciągle nic , proszę mi powiedzieć czy jest opcja abym dostała się na zabieg refundowany zmniejszenia żołądka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×