Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bezpostaciowe eozynochłonne masy, erytrocyty i rozproszone komórki nacieku zapalnego w piersi


Gość Janina2010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janina2010

Dzień dobry. Mam pytanie miałam zrobione USG we wrześniu a oto jego wynik: *sutki o budowie tłuszczowo-gruczołowej. Za brodawką SL poszerzony do 8 mm przewód mlekowy, widoczny na odcinku 15mm wewnątrz którego znajduje się lita struktura 4,5x3,3mm. W sąsiedztwie naczynia zasilające*. Pod konie października zrobiona była mammografia a oto wynik BI-RADS 1. Była robiona również biopsja a wynik brzmi następująco: *Bezpostaciowe eozynochłonne masy, erytrocyty oraz rozproszone komórki nacieku zapalnego. Strzępy tkanki łącznej*. Pan doktor u którego się leczę dał mi skierowanie na ponowne USG w lutym i zlecił mi obserwację. Byłam także u innego lekarza który powiedział, że to trzeba operować. Nie wiem co mam robić proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik BI-RADS 1 w badaniu mammograficznym jest wynikiem prawidłowym. Zmiana za brodawką sutkową w lewej piersi jest bardzo niewielka i jeśli z niej wykonano biopsję to wynika, że jest to zmiana typu zapalnego (brak cech nowotworu). Myślę, że wystarczającym będzie wykonanie kontrolnego badania USG w lutym przyszłego roku celem ponownej oceny tej zmiany. Jeśli zmiana powiększy się do rozważenia leczenie operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×